UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 8 IV 2012 r. 2012-04-07

Wraz z całą wspólnotą Kościoła Chrystusowego przeżywamy dzisiaj najważniejsze święto religii chrześcijańskiej – uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech budzi ona w naszych sercach radosną nadzieję, że i my kiedyś przejdziemy ze śmierci do nigdy niekończącego się życia, aby z miłością wpatrywać się w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa i dzielić radość nieba wraz z tymi, którzy przeszli z życia ziemskiego do wieczności. Przeprośmy Boga za nasze grzechy, abyśmy mogli godnie sprawować Najświętszą Ofiarę.


1. Msze św.: jak zawsze w niedziele, o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o
godz. 15.00 Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 połączona z Nieszporami świątecznymi i z Nowenną do Miłosierdzia Bożego

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą
niedzielę. Nieszporów nie będzie. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Będzie czytany List Rektora KUL.

3. W tygodniu Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie po wieczornych Mszach
świętych, które będą o godz. 18.00. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna
Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o godz. 6.30. Msza święta o godz. 7.00 a po niej rozpoczęcie całodziennej Adoracji, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Caritas. Adoracja potrwa do godz. 17.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O 18.00 Msza święta a po niej Droga Krzyżowa. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

5. Jak co roku z okazji Niedzieli Miłosierdzia, która jest świętem Caritasu w naszej
parafii okazujemy pomoc w różnej postaci tym razem skorzystajmy z kiosku Caritas oraz złóżmy ofiary do skarbony przy figurze Św. Antoniego.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze
życzenia: łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

7. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki,
pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.


8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Drogim Parafiankom i Parafianom
Za liczny i pobożny udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia , w Adoracjach przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękuję tym, którzy je przygotowali i prowadzili. Dziękuję także za liczny udział w Gorzkich Żalach i w Drogach Krzyżowych w Wielkim Poście oraz za ich przygotowanie i prowadzenie. Serdecznie dziękuję Księżom: Mirosławowi i Leszkowi, Szafarzom Komunii Świętej. Dziękuję Siostrom Zakonnym, Siostrze Przełożonej Albinie, Jordanie, Katarzynie, Wizennie p. Organiście z zespołem, Ceremoniarzom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Młodzieńcom – strażakom trzymającym straż przy Grobie Pańskim, niosącym baldachim. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz za wykonanie dekoracji w kościele, ołtarza, Ciemnicy i Grobu Bożego pod kierunkiem Siostry Albiny. Wszystkim dziękuję za poświecenie dla piękna naszego kościoła. Kosztowało to dużo pracy i przygotowania. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na dekoracje i kwiaty w czasie Gorzkich Żali, które zostały przekazane Siostrze Robercie. Efekty waszych ofiar widać w kościele. Wszystkim niech wynagrodzi Chrystus Cierpiący i Zmartwychwstały. Bóg zapłać.

9. We wtorek wieczorna Msza święta w intencji Ojczyzny i za zmarłych w
katastrofie pod Smoleńskiem w 2 rocznicę. Serdecznie zapraszamy. Zapalmy znicz pamięci.

10. Niech radosne Alleluja, które za chwilę rozlegnie się podczas liturgicznego
rozesłania nas, uczniów Chrystusa, pomoże nam zanieść Chrystusowy pokój tym, którym go brakuje: chorym, cierpiącym, samotnym, bezrobotnym, wątpiącym, a nawet niewierzącym. Niech Chrystusowy pokój gości w naszych sercach, w naszych domach, wszędzie gdziekolwiek jesteśmy. Niech radość wielkanocna nigdy nie zgaśnie w naszych sercach! Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza wszystkich swoimi łaskami, darzy zdrowiem, siłą i radością. Chrystus Zmartwychwstał prawdziwie. Alleluja.

Szczęść Boże wszystkim, na radosne przeżywanie świąt i na cały wielkanocny tydzień.
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie