VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 LUTY 2006 ROK 2006-02-25

Gromadzimy się na sprawowanie Najświętszej Eucharystii, by jeszcze raz doświadczyć prawdy, że Bóg daje nam swojego Syna jako znak miłości. Jesteśmy zaproszeniem dla innych, aby przyszli i zobaczyli, co oznacza prawdziwa miłość. Bóg chce byśmy Go na co dzień kochali miłością Chrystusową i taką samą miłością obejmowali naszych bliźnich.
1. Dzisiaj ostatnia niedziela 40 Godzinnego Nabożeństwa. Porządek Adoracji będzie podobny jak w ubiegłe niedziele. Dzieci rozpoczną Adorację od godz. 14.30. od godz. 15.00 adorują Matki, Niewiasty, od godz. 16.00 Ojcowie. Młodzież szkolna i pracująca będzie adorować od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna.
Tak pokierujmy swoim czasem aby brać udział w tym ostatnim 40 Godzinnym Nabożeństwie. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców

2. W najbliższą środę przypada Popielec. Przez symboliczny gest posypywania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Wielki Post – to czas święty, czas szczególny. Przyjmujemy go jako dar Boży, abyśmy na nowo odnaleźli drogi naszego życia wiodące na szlaki zgodne z wolą Stwórcy.

Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Mszą św. o godz. 18.00.
Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne w Diecezji.

3. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i o dobre przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych, o powołania kapłańskie i zakonne oraz o szczere pojednanie się z Bogiem i braćmi.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca marca. Msze święte rano o godz. 6.30 i wieczorem w piątek po I Drodze Krzyżowej a w sobotę o godz. 17.00.

5. Spowiedź przed I piątkiem; w czwartek i piątek od godz. 16.00.

6. Z racji I piątku odwiedzimy chorych w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

7. Przypominamy, że w I piątek miesiąca składka w czasie Mszy św. jest przeznaczona na Misje. Prosimy o tym pamiętać w pierwszy piątek miesiąca.

8. W piątek rozpoczynają się piękne nabożeństwa wielkopostne. W piątki będzie Droga Krzyżowa dwa razy. Pierwsza Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.00 a druga w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację o 20.00. W niedziele Gorzkie Żale będą o godz. 17.00. Kierujemy serdeczne zaproszenie do wszystkich: do dzieci, do młodzieży i starszych by brali udział w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych. Zechciejmy przez liczny udział w nich podtrzymać piękną tradycję naszych Ojców i Matek. Podczas Gorzkich Zali będzie jak zwykle składka na kwiaty i dekorację do Grobu Bożego, Ciemnicy i ołtarza.

9. Podawany tegoroczny termin przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla klas III Gimnazjum został przesunięty na później. Nowy termin zostanie podany po otrzymaniu informacji.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Anna Czop l. 75. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...
12. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary do skarbonki na ogrzewanie kościoła.

Zanim wrócimy do naszych domów, prośmy Boga o błogosławieństwo, abyśmy zawsze z dobrego skarbca naszych serc wydobywali dobro. Uczyńmy to w czasie krótkiej wspólnej Adoracji. Na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie