V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 MARCA 2012 r. 2012-03-24

Gromadzimy się na Eucharystii, aby zaczerpnąć siły od Jezusa, który nas przygarnia do siebie i umacnia swoim słowem i najświętszym Ciałem. Jako ludzie grzeszni chcemy w sposób szczególny prosić o łaskę wyzwolenia się z naszych nałogów i słabości. Niech udział w tej Mszy Świętej którą rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne będzie dla nas źródłem siły w ciągłym nawracaniu się. Rekolekcje, które w Imię Boże rozpoczynamy poprowadzi O. Zbigniew Chaim, Redemptorysta, Witamy Go bardzo serdecznie i otaczamy Jego osobę naszą modlitwą polecając opiece Matki Bożej.


1. Dzisiaj rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, Starszych i dla Młodzieży. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców. Gorzkie Żale jak zwykle o godz. 17.00. Po nich wieczorna Msza św. bez kazania a o godz. 18.30 nauka stanowa dla Młodzieży.

Msze św. z kazaniem dla Starszych w czasie Rekolekcji w poniedziałek, wtorek i w środę będą rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz.18.00. Nauka stanowa dla Matek i Ojców będzie w poniedziałek rano i wieczorem na Mszy św.
Spowiedź będzie we wtorek od godz. 8.30 do 18.00 z przerwami. Do chorych objazd będzie we środę 28 marca od godz. 14.00. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. Jest to objazd przed świętami. Ofiary dla Rekolekcjonisty będą zbierane w poniedziałek i we środę. Zakończenie Rekolekcji we środę Mszą św. i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Szczegółowy program Rekolekcji, podany w biuletynie parafialnym, na stronie internetowej parafii i w gablocie ogłoszeń.

2. W tym tygodniu Msze święte w czasie Rekolekcji w poniedziałek, wtorek i we środę rano godz. 8.00 i wieczorem o g. 18.00. Natomiast w czwartek, piątek i w sobotę rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00.

3. Jutro, w poniedziałek 26 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Została ona w tym roku przeniesiona na 26 marca (zwykle jest 25 marca) z racji dzisiejszej wielkopostnej niedzieli. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Włączmy się w to dzieło modlitwy i troski o życie.

4. W piątek o godz. 17.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza Święta wieczorna. Druga Droga Krzyżowa o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

5. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Prosimy o wykonanie pięknych palm jak w ostatnich latach.
Składka na tacę w Niedzielę Palmową jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Jest to tzw. Jałmużna postna, to znaczy, że kto korzystał z dyspensy i w okresie Wielkiego Postu spożywał pokarmy mięsne, to z tego tytułu ma złożyć ofiarę. Ta właśnie ofiara jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Pamiętajmy o tym w przyszłą niedzielę.

W niedzielę palmową Ks. Biskup zaprasza Młodzież na diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży.

6. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach, w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie posprzątane.

7. Zachęcamy do korzystania z kiosku Caritas przy kościele. Są w nim do nabycia
paschaliki i baranki wielkanocne. Są także do nabycia inne przedmioty. Pamiętajmy, że nabywając je wspieramy także potrzebujących z naszej parafii. Prosimy, o korzystanie z kiosku w czasie Rekolekcji.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; obfitych łask Bożych i opieki św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Tomasz Kurowski l. 30. Rodzinie wyrażamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

10. Wszystkim na cały tydzień zwłaszcza na czas Rekolekcji życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


ZAPROSZENIE

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Tarnowie, zaprasza Przedszkolaków ( 6 i 7 laków) i ich Rodziców na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie, który odbędzie się 27 marca 2012 r. o godz. 16.30. W programie: przedstawienie ofert szkoły, część artystyczna, zwiedzanie szkoły, gry i zabawy, poczęstunek.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie