II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 MARCA 2012 r. 2012-03-04

Wielki Post to czas refleksji i wyciszenia, to czas odpowiedzi na wezwanie Pana Jezusa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Dlatego w tym okresie w sposób szczególny przygotowujemy się do sakramentu pokuty i pojednania, aby przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego oczyścić nasze serca z brudu grzechów. Uczestnictwo w Eucharystii także jest dla nas szansą, aby odrzucając grzech, jednoznacznie opowiedzieć się po stronie Boga. W dzisiejszej Ewangelii mówiącej o przemienieniu Pana Jezusa, usłyszymy skierowane do nas wszystkich słowa Boga Ojca: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!”.W ten sposób Bóg Ojciec, który nas kocha i chce naszego zbawienia, wskazuje na drogę – swego Syna Jezusa Chrystusa. To w Niego powinniśmy wierzyć, Jego słuchać i naśladować. Otwórzmy zatem nasze serca na słowo Boże oraz na samego Boga, który pragnie naszego nawrócenia i chce nas napełnić swoim szczęściem, radością i pokojem. Po Mszy świętej wspólna Adoracja.1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu. O godz. 17.00 Gorzkie Żale po nich o godz. 18.00 Msza święta wieczorna.

2. Dzisiaj naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Dlatego dzisiaj w kościołach zorganizowano specjalną zbiórkę pieniężną do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. To okazja do wielkopostnego podzielenia się dobrem materialnym z tymi, którzy głoszą Chrystusa z dala od nas, często wśród prawdziwej biedy i wielu niebezpieczeństw. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. We wtorek 6 marca Młodzież III klas Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza o godz. 18.00. Młodzież gromadzi się już od godz. 17.40.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
W piątek o godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa a po niej Msza święta. Druga Droga Krzyżowa będzie o godz. 19.00. Na drugą Drogę Krzyżową zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum i poprowadzenie rozważań.

5. W sobotę po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Józefa. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji Ojczyzny i za ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. Przyjdźmy jak najliczniej.

6. Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału, dużej świecy święconej w Wielką Sobotę i wnoszonej do kościoła. Ofiara za baranki i paschaliki wynosi przynajmniej 5 złotych i jest przeznaczana na pomoc chorym. Paschaliki przyniesiemy w Wielką Sobotę na uroczystości Wigilii Paschalnej, będą wtedy poświęcone i zapalone od paschału, we Wielkanoc zapalimy je na naszych świątecznych stołach a w drugi dzień świąt na grobach naszych bliskich zmarłych.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. W czwartek 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety, żony i matki.

10. W sobotę 10 marca o godz. 15.00 będzie można nabyć w Domu Katechetycznym stroje komunijne dla dziewczynek i dla chłopców. Tunika dla dziewczynek w cenie 100 złotych i dla chłopców tunika i spodnie za 105 złotych. Będą tez inne dodatki w tym można będzie nabyć buty od producenta. Zapraszamy Rodziców z dziećmi do skorzystania z tej okazji. Będzie można wybrać strój według wzrostu dziecka.

11. Dyrekcja Przedszkola nr 15 rozpoczęła rekrutację na rok 2012/2013. Szczegółowe informacje są w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej www.edunet.tarnow.pl-Nabor 2012- Rodzic

12. Przypominamy, że na ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się Księga Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swoich zobowiązań. Odważnie podejdźmy do sprawy.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i czytania w niej ciekawych artykułów zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego. Korzystajmy z parafialnego Biuletynu Niedzielnego.

14. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na wspólną Adorację

<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie