VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 LUTEGO 2006 ROK 2006-02-19

Jezus Chrystus, który zaprasza nas na niedzielną Eucharystię, daje nam miejsce blisko siebie i chce, by całe nasze życie było w zjednoczeniu z Nim. Wymaga jednak od nas, byśmy podobnie postępowali wobec naszych bliźnich, którzy są od nas słabsi, biedniejsi, zagubieni. Byśmy nie spychali ich na margines życia społecznego, lecz znajdowali dla nich miejsce blisko siebie. Chrystus pragnie także, byśmy wszystkich traktowali równo, a odepchniętym pomagali przywracać nadzieję. Takiej postawy uczy nas Eucharystia, w której uczestniczymy.Przypominamy, że dzisiejsza składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie na jego utrzymanie i rozbudowę. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Porządek Adoracji - 40 Godzinnego Nabożeństwa będzie dzisiaj taki jak w ubiegłą niedzielę. Adorację rozpoczynają dzieci od godz. 14.30, od godz. 15.00 adorują Matki, Niewiasty od 16.00 Ojcowie a od godz. 17.00 Młodzież żeńska i męska. O godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej Adoracji 40 Godzinnego Nabożeństwa i tak pokierujmy swoim czasem aby w wyznaczonym terminie trwać przy Chrystusie Eucharystycznym.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przyjdźmy jak najliczniej na Mszę św. o godz. 17.00 i pozostańmy na Nowennę. Przedstawiajmy Matce Bożej nasze podziękowania i prośby pisząc je na kartkach, które będą odczytywane na Nowennie.

3. W piątek pamiętajmy o cotygodniowej Drodze Krzyżowej o godz. 20.00 w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację. Niech nasza liczna obecność na niej świadczy o naszej wdzięczności naszemu wielkiemu Rodakowi.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy świętej o godz. 7.00 a przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Kazanie w przyszłą niedzielę wygłosi na temat Hospicjów Domowych Ks. Jerzy Berdychowski proboszcz parafii Świętej Rodziny w Tarnowie.

5. Młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania 4 marca. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.


6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

Na dobre przeżycie tego tygodnia życzymy wszystkim Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie