VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 LUTY 2012 r. 2012-02-19

Do Jezusa wciąż garną się tłumy ludzi, którzy u Niego szukają pomocy, tak jest każdej niedzieli. Kościół przez chwilę staje się dla nas wspólnym domem – wspólnotą komunii. Jesteśmy razem, a we wspólnocie człowiek mniej krąży wokół samego siebie, a bardziej kieruje wzrok ku bliźniemu. W dzisiejszej Ewangelii Jezus dokonuje cudu uzdrowienia człowieka sparaliżowanego. Dla nas, chrześcijan, każda Eucharystia powinna stać się miejscem uzdrawiania chorych myśli, czynów i pragnień. By tak się stało, najpierw otwórzmy nasze serca na pouczające słowa Chrystusa, by następnie z wiarą przyjąć uzdrawiającą moc sakramentu Eucharystii. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.


1. Dzisiaj ostatnia niedziela 40 Godzinnego Nabożeństwo. Adoracja będzie według następującego porządku. Po południu od godz. 14.30 adorują dzieci, od 15.00 Matki, Niewiasty, od 16.00 Ojcowie od 17.00 Młodzież. O godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

2. Najbliższy tydzień będzie także Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy zatem tę intencję w naszych osobistych modlitwach i w postawie trzeźwości.

3. W tym tygodniu, w środę 22 lutego przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Mszą św. o godz. 18.00. Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne w Diecezji.

5. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i o dobre przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych, o powołania kapłańskie i zakonne oraz o szczere pojednanie się z Bogiem i braćmi.

6. Także od Środy Popielcowej do II Niedzieli Wielkiego Postu będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości na ołtarzu Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na dowolny okres i wpisania się do niej. Wpis jest bardzo zobowiązujący ale i dający siłę do wytrwania.


7. W piątek rozpoczynają się piękne nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa będzie dwa razy. Pierwsza Droga Krzyżowa z udziałem dzieci będzie o godz. 16.30 a po niej Msza święta. Druga o godz. 19.00, z udziałem Młodzieży, dla starszych, którzy nie mogą być na wcześniejszej Drodze Krzyżowej.

W niedziele Gorzkie Żale będą o godz. 17.00. Podczas Gorzkich Żali będzie jak zwykle składka na kwiaty i dekorację do Grobu Bożego, Ciemnicy i ołtarza. Kierujemy serdeczne zaproszenie do wszystkich: do dzieci, do młodzieży i starszych by brali udział w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych. Zechciejmy przez liczny udział w nich podtrzymać piękną tradycję naszych Ojców i Matek.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców Prosimy wszystkich Ojców należących do Róż o udział w tym spotkaniu.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia składamy Ks. Mirosławowi. Życzymy wielu łask Bożych od Chrystusa Cierpiącego wypraszanych przez Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, ludzkiej życzliwości, radości z pełnienia służby Chrystusowi i pracy w naszej parafii oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia. Bóg zapłać i Szczęść Boże.


10. Młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania 6 marca. Już w najbliższą niedziele rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego przed przyjęciem Sakramentu połączona z Gorzkimi Żalami. Szczegóły później.

11. „Jeszcze nigdy nie widzieliśmy czegoś podobnego”. Tak Święty Marek opisuje zachwyt ludzi wobec uzdrowienia sparaliżowanego człowieka. Niech zachwyt nad tym, co się stało podczas dzisiejszej Eucharystii, będzie również naszym udziałem. Niech słowami podziwu dla Jezusa uzdrawiającego podczas Eucharystii będzie wołanie naszych uzdrowionych serc: „Jeszcze nigdy nie widzieliśmy czegoś podobnego”. Wszystkim na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie