IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 STYCZEŃ 2012 r. 2012-01-28Gromadzimy się na dzisiejszej liturgii eucharystycznej, aby słuchać Chrystusa Pana, który przemawia do nas z całą mocą miłości i prawdy orędzia zbawczego. Jego słowo nie jest jedynie informacją, czy opowiadaniem, ale wydarzeniem. Treść wypowiadanego do nas słowa Jezusowego uobecnia się tu i teraz – zmienia nasze serca, motywuje wolę do dobrych postanowień i daje odpowiednio dużo sił, by świat naszego wnętrza i świat wokół nas czynić lepszym. Nie zamykajmy więc naszych serc, gdy Pan będzie do nas dziś przemawiał, ale przyjmujmy Jego słowa z wiarą, ufając, że mają one moc zbawczą. Za grzechy zaniedbania w słuchaniu i przyjmowaniu słowa Bożego przeprośmy teraz Boga Wszechmogącego.1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi m modlitwami. Msze św. jak w każdą niedzielę o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 18.00 Msza św. połączona z Nieszporami. Z powodu choroby dzieci nie będzie Jasełek po Mszy św. o godz. 10.30.


2. W poniedziałek, we wtorek i środę Triduum przed uroczystością Matki Bożej Gromnicznej razem dla Matek i Ojców na Mszy św. o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszamy. Spowiedź będzie we środę od godz. 16.00.

3. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Uroczyste poświęcenie gromnic z procesją będzie podczas Mszy świętej o godz. 9.00, która będzie odprawiona w intencji wszystkich matek z naszej parafii. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00. Pamiętajmy w tym dniu o uczestnictwie we Mszy świętej. Składka na tacę jest przeznaczona na klasztory klauzurowe


4. Z inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Pamiętajmy również o naszych Siostrach Służebniczkach pracujących w naszej parafii.


5. W tym też dniu przypada 13 rocznica śmierci Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika, długoletniego proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca lutego. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.


7. W przyszłą niedzielę 5 lutego rozpoczynamy 40 Godzinne Nabożeństwa. Adoracja będzie jak w każdą I niedzielę miesiąca najpierw wspólna a później prywatna do następnej Mszy świętej. Po południu o godz. 15.00 Msza święta a o godz. 16.00 będzie Adoracja dla Ojców i Matek połączona z uroczystymi Nieszporami. O godz. 17.15 będzie Adoracja dla Młodzieży. O 18.00 wieczorna Msza święta.

8. W tym tygodniu patronują nam:

we wtorek, 31 stycznia – święty Jan Bosko, założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży;
w piątek, 3 lutego – święty Błażej, żyjący w IV wieku biskup Sebasty w Armenii i męczennik, patron wstawiający się za cierpiącymi na choroby gardła.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia

Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. Caritas parafialna rozprowadza świece - gromnice różnego rodzaju. Będzie je można nabyć dziś, jutro, we wtorek i we środę. W każdym domu chrześcijańskim powinna być świeca - gromnica. Wielu posiada już takie świece a Ci, którzy nie mają lub są zużyte jest okazja je nabyć. Można też zamówić gdyby okazało się, że ich zabrakło.

10. Wczoraj zakończyliśmy kolędę. Bardzo serdecznie dziękujemy z życzliwe przyjmowanie kapłanów, za miłą atmosferę spotkań i w miarę możliwości obecność wszystkich w domu. Dziękujemy również za złożone ofiary. Bóg zapłać. Są domy w których nie było domowników w czasie kolędy. Jeśli życzą sobie błogosławieństwa kolędowego niech zgłoszą się do kapłana który był w danym rejonie.

11. Wiemy, że w obliczu współczesnych problemów społecznej, politycznej, gospodarczej i kulturowej natury potrzeba żywej wiary, gorącej miłości i niezłomnej nadziei; potrzeba ofiarności przybierającej kształt krzyża. Źródłem tych cnót jest Jezus Chrystus, którego wezwanie do naśladowania wzmaga odpowiedzialność za Kościół, ożywia ducha apostolskiego i dalekie jest od bierności i apatii w życiu społecznym. Jesteśmy posłani, by przeżyciem zjednoczenia z Nim ubogacać dzień po dniu swoje środowiska. W tym posłaniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo.

Wszystkim na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie