VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LUTEGO 2006 ROK 2006-02-11

Spotkanie z Chrystusem zbawia i uzdrawia. Dlatego gromadzimy się w świątyni, aby wychwalać Boga z radością, za to, że nas wybawia od wszelkiego zła. Ta radość jest tym większa, im bardziej staramy się swoim życiem naśladować naszego Mistrza. Głębokie przeżywanie Eucharystii pomaga nam w tym naśladowaniu i pozwala zmieniać swoje życie. Stańmy więc w prawdzie przed naszym Panem i przepraszajmy Go za grzechy, które nas od Niego oddalają.
Przypominamy, że dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytuł jej prowadzenia. Bóg zapłać za hojniejsze ofiary na ten cel.
Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek

1. Porządek Adoracji - 40-godzinnego Nabożeństwa będzie dzisiaj następujący; Adorację rozpoczynają dzieci od godz. 14.30, od godz. 15.00 adorują Matki, od 16.00 Ojcowie a od godz. 17.00 Młodzież żeńska i męska. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej Adoracji 40-godzinnego Nabożeństwa i tak pokierujmy swoim czasem aby w wyznaczonym terminie trwać przy Chrystusie Eucharystycznym.

2. W najbliższy wtorek, 14 lutego przypada liturgiczne wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy. W tym dniu również wszyscy zakochani wspominać będą św. Walentego. Ten rzymski kapłan cierpiał prześladowania za panowania cesarza Klaudiusza Gota II, ponosząc męczeńską śmierć około 270 r.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przyjdźmy jak najliczniej na Mszę św. o godz. 17.00 i pozostańmy na Nowennę.

4. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II, która jak zwykle jest o godz. 20.00. Uczestnicząc w niej wyrażamy naszą wdzięczność Ojcu świętemu za Jego wielką posługę na Stolicy Piotrowej.

5. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W imieniu Ks. Biskupa Ordynariusza i Ks. Rektora prosimy o wsparcie tej uczelni i budowę Seminarium.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

7. Na dobre przeżycie tego tygodnia i rozpoczętych ferii zimowych życzymy wszystkim Szczęść Boże. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w gorliwym i owocnym naśladowaniu Chrystusa w codziennym życiu.
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie