II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 STYCZNIA 2012 r. 2012-01-15

Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii jako rodzina dzieci Bożych, którymi staliśmy się przez chrzest święty. Ponadto tworzymy mistyczne – tajemnicze ciało Chrystusa, którego Głową jest sam Jezus, a my Jego członkami. Każdy z nas ma w tym organizmie zadanie do spełnienia, wynikające z naszego powołania. Dlatego potrzebujemy mocy łaski uświęcającej, która przychodzi przez słuchanie słowa Bożego i przyjęcie pokarmu, jakim jest Komunia Święta. Choć nadal śpiewamy kolędy, to jednak zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy do „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.


1. Msze święte jak w każdą niedzielę. Niedzielne Nieszpory będą połączone z wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00. Dzisiejsze ofiary zbierane przed kościołem są przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania. Bóg zapłać.

2. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W sobotę 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, Babcie tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

4. Po Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej codziennie w parafiach naszej diecezji w ciągu roku odbywają się Adoracje Najświętszego Sakramentu. Dla naszej parafii ten dzień został wyznaczony na 22 stycznia każdego roku. W tym roku przypada w najbliższą niedzielę. Adoracja będzie inna jak zwykle w ciągu tygodnia. Będzie ona najpierw wspólna tak jak w pierwsze niedziele miesiąca a później prywatna w ciszy do następnej Mszy świętej.

Po skończonej Adoracji wspólnej na Mszy św. o godz. 12.00 będzie trwała Adoracja w ciszy do godz. 15.00.

Bardzo prosimy o udział w tej Adoracji:

Od godz. 13.00 mieszkańców z ul. Krzyskiej z poprzecznymi i część południowa Osiedla.

Od godz. 14.00 mieszkańców ul. Nowodąbrowska z przyległymi ulicami oraz Osiedla część północna.

O godz. 15.00 będzie Godzina Miłosierdzia z udziałem Róż Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Caritasu. Przyjdźmy na Adorację jak najliczniej znajdując czas dla Chrystusa obecnego w Eucharystii i na osobistą modlitwę.


5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

6. Również w najbliższą niedzielę 22.01 godz. 16.00 między innymi z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszamy na specjalne Jasełka przygotowane przez starszą grupę Dziewczęcej Służby Maryjnej. Warto docenić ich trud przygotowania swoją obecnością na nich. Zapraszamy wszystkich. Po ich skończeniu można złożyć dla DSM ofiarę do „Kapelusza”.


7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, szczególnie błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak

zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

8. Dobiega końca Msza Święta, w której Jezus ofiarował się za nas. Przyjmijmy błogosławieństwo, niech ono nas umocni, abyśmy idąc w świat, świadczyli o tym, że jesteśmy prawdziwie członkami Jego Mistycznego Ciała. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

we wtorek, 17 stycznia – święty Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej;
w czwartek, 19 stycznia – święty Józef Sebastian Pelczar, profesor i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, biskup, wielki krzewiciel kultu Serca Pana Jezusa oraz troskliwy duszpasterz. Żył w latach 1842-1924. W jego wspomnienie módlmy się słowami jego biskupiego hasła: „Wszystko dla Najświętszego Serca Jezusowego przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny”.
w sobotę, 21 stycznia – święta Agnieszka, męczennica z pierwszych wieków chrześcijaństwa. W jej wspomnienie papież błogosławi baranki, z których wełny będą utkane paliusze dla nowych metropolitów. To powinno być dla nas zachętą do modlitwy w intencji Kościoła.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

Jutro rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Polecajmy te intencje Panu Bogu w naszej osobistej modlitwie i przez udział w nabożeństwie ekumenicznym.

Dziś obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy i zarobków. Otoczmy ich modlitwą, nie przyczyniajmy dodatkowych zmartwień i starajmy się wybaczyć wszystkie urazy i nieporozumienia, które narosły przez czas rozłąki. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, by uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

Obchodzimy też Dzień Judaizmu. Szczególnie dziś pochylmy się nad Pismem Świętym, by tam szukać wspólnych korzeni i uczyć się od Abrahama zawierzać Bogu.

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Tutaj tylko przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku.

Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie