I NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2011 r. 2011-11-27

Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dzisiaj Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Jest to zarazem początek nowego roku liturgicznego, który przebiegać będzie pod hasłem: „Kościół naszym domem”. Jako wspólnota Kościoła tworzymy dom Pana. On, mimo że odszedł z tego świata w widzialnej postaci, to pozostał jednak obecny w swoim słowie i sakramentach świętych, a także zapowiedział nam wcześniej swoje powtórne przyjście przy końcu czasów. Dlatego liturgia słowa pierwszej niedzieli Adwentu wzywa nas do czuwania i gotowości na przyjście Chrystusa: „By niespodziewanie przyszedłszy, nie zastał nas śpiących”. Otwórzmy przeto nasze serca na przychodzącego do nas w Eucharystii Pana i przygotujmy się na spotkanie z Jezusem, odmawiając akt szczerego żalu.


1. Po południu o godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec połączony z wypominkami. Po nim wieczorna Msza św.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.


2. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza św. zwana Roraty. Tegoroczne rozważania będą poświęcone osobie Jana Pawła II. Najmłodsi uczestnicy tegorocznych Rorat nie mogą pamiętać pogrzebu Bł. Jana Pawła II a cóż dopiero dnia wyboru Karola Wojtyły na Stolice Piotrową. Dla starszych będzie to okazja do przeżycia jeszcze raz wzruszających chwil z przeszłości zaś młodszym pozwolą poznać życie i świętość Karola Wojtyły. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach codziennie o godz. 17.00. Przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami. Mogą je nabyć w Caritas. Dzieci, które będą przychodziły codziennie na Roraty będą losowały figurki Matki Bożej Niepokalanej na jedną dobę. Dlatego niech przynoszą małe karteczki ze swoim imieniem, nazwiskiem, klasą do której chodzą i dobre uczynki. Także zachęcamy przedszkolaków. Karteczki będą zbierane przed Roratami a losowanie będzie po skończonych Roratach każdego dnia. Na zakończenie Rorat, dzieci, które będą przynajmniej 15 razy, rozlosują nagrody w Wigilię rano.


3. W czwartek zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum na comiesięczne spotkanie modlitewne przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o udział również

Rodziców. Po nabożeństwie sprawdzenie obecności.


4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wotywa o Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30

Spowiedź przed I piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.


5. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary przed kościołem na pomoc materialną

Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Bóg zapłać za te ofiary.


6. Od tego tygodnia będzie wystawiony kosz przed figurą św. Antoniego, w którym będzie można składać dary w produktach spożywczych dla biednych z naszej parafii. Postarajmy się pomóc w miarę możliwości potrzebującym. Można też złożyć ofiarę do skarbony na ten cel.


7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Życzenia kierujemy pod adresem Siostry Przełożonej Albiny – Barbary. Życzymy Jej tak potrzebnego zdrowia, łaski Bożej na każdy dzień życia, wspaniałych pomysłów na dekoracje nie tylko kwiatowe, wspomagających fundatorów do realizacji pomysłów i radości z wykonywanej pracy i życia zakonnego. Bóg zapłać za pracę i Szczęść Boże na dalszą.8. 30 listopada, obchodzimy święto Andrzeja Apostoła. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o zmarłym naszym Ks. prałacie Andrzeju Kmieciku.9. W przyszły wtorek 6 grudnia św. Mikołaja. Dlatego chcemy poinformować, że św. Mikołaj przyjdzie już 3 grudnia w sobotę o godz. 10.00 do Dziewczęcej Służby Maryjnej i do Liturgicznej Służby Ołtarza. Spotkanie z nim będzie w kościele.


10. Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Najniższa ofiara wynosi 5 zł. Dochód ze świec w całej diecezji przeznaczony jest na dożywianie dzieci. Prosimy, aby nabywanie świec nie odkładać na dni tuż przed świętami, gdyż może ich zabraknąć w biurze Caritasu w Tarnowie.


11. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone przed kościołem w ubiegłą niedzielę ofiary na ogrzewanie. Była to pierwsza rata. Suma ofiar wyniosła 2 930 złotych. Dziękujemy także tym, którzy te ofiary zbierali. Bóg zapłać.


12. W minionym tygodniu odszedł do Pana + Bronisław Jurek l. 82. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…


13. Umocnieni słowem Bożym i Ciałem Pańskim, powrócimy do naszej codzienności. Obyśmy pośród trosk ziemskich byli zawsze ludźmi Adwentu – gotowymi na przyjście Pana – aby gdy przyjdzie, znalazł nas czuwających i pełnych wdzięczności. Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy. Na dobre przeżycie tegorocznego Adwentu przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie