XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 PAŹDZIERNIKA 2011 r. 2011-10-02

Gromadzimy się przy ołtarzu Chrystusa w niedzielę rozpoczynającą 67. Tydzień Miłosierdzia. Chcemy dziś odnowić nasze pragnienie komunii z Bogiem, do której w Chrystusie zostaliśmy uzdolnieni i zaproszeni. Uwielbiamy Trójcę Świętą, która jest źródłem prawdziwej miłości, za dar życia ziemskiego oraz nadzieję szczęśliwej wieczności. Bóg w Trójcy Osób ogarnia nas nieskończoną miłością. Zobowiązuje nas ona do odpowiedzi, którą jest zachowanie ewangelicznego przykazania miłości Boga i bliźniego. Naszą modlitwą ogarniamy cały Kościół, a zwłaszcza tych, którzy angażują się bez reszty w pełnienie dzieł miłości bliźniego, służąc wytrwale Bogu w ubogich, chorych, cierpiących duchowo lub fizycznie oraz potrzebujących wsparcia.
1. Z racji I niedzieli o godz. 15.00 będzie Msza św. podczas której będzie udzielany chrzest a o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, kto tylko może. W tygodniu Różaniec także o godz. 17.15. Prosimy i zachęcamy, aby z każdej rodziny ktoś był obecny zawsze w tygodniu na tym nabożeństwie, by z Maryją trwać na modlitwie i wypraszać potrzebne łaski. Matka Boża wciąż prosi Odmawiajcie Różaniec. Swoją obecnością na Różańcu odpowiadajmy na Jej prośbę.

2. Młodzież klas III Gimnazjum i Ich Rodziców zapraszamy w czwartek na comiesięczne spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania na nabożeństwo różańcowe i Mszę św.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca października. Msze św. wotywne rano o godz. 6.30 i wieczorem po nabożeństwie różańcowym, które będzie o godz. 17.15

Spowiedź przed I piątkiem miesiąca:

W środę od godz. 16.30 dla dzieci klas V, VI

W czwartek od 16.30 dla młodzieży klas I, II i III Gimnazjum

W piątek od 16.30 dla dzieci klas III i IV, młodzieży i starszych

Prosimy aby dzieci korzystały ze Spowiedzi w wyznaczone dni.


4. W piątek z racji I piątku odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami od godz. 7. 45.


5. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na cmentarzu. O godz.

16.00 będzie Msza święta a po niej Różaniec. Przyjdźmy jak najliczniej aby wspólnie modlić się za naszych bliskich zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywać jako Dzień Papieski. Jest on obchodzony od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jego integralną częścią jest zbiórka do puszek przy kościołach na stypendia dla uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej. Te zbiórkę przeprowadzi Młodzież naszego Gimnazjum. Oprawę liturgiczną na Mszy św. o godz. 9.00 przygotuje Młodzież Gimnazjum a Mszy św. o godz. 10. 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej.

7. Również w przyszłą niedzielę będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla matek po Mszy św. o godz. 7.00 a składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.


8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.


9. Przypominamy jak zwykle o robieniu porządków przy grobach i placach na cmentarzu, tym bardziej, że zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Prosimy o zachowanie czystości oraz o składanie śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Korzystajmy ze sprzyjającej pogody. Nie zwlekajmy z tymi porządkami do ostatniej chwili bo trzeba wywieźć śmieci i to kilkakrotnie po czynionych pracach. Przestrzegamy przed przywożeniem śmieci z poza cmentarza, bo kto tak uczyni będzie ukarany mandatem przez odpowiednie służby miejskie. Prosimy także zwracać uwagę by nie palić w pojemnikach żadnych śmieci.

Wypominki będziemy przyjmować od przyszłej niedzieli. Składamy serdeczne

Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.

10. W ramach „Tygodnia Miłosierdzia” Caritas Diecezji Tarnowskiej po raz kolejny organizuje akcję „Chleb za Chleb”, której celem jest uwrażliwienie każdego z nas na los ludzi bezdomnych i najuboższych, szczególnie dzieci oraz pozyskanie środków na pomoc dla nich. Dlatego dzisiaj przy naszym kościele członkowie Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają „chlebki miłosierdzia”. Ich nabycie ma niezwykle głęboki sens zarówno symboliczny, jak i praktyczny: oto nabyty i spożywany przy rodzinnym stole „chlebek miłosierdzia” staje się znakiem łączności z potrzebującymi i daje możliwość nakarmienia głodnego dziecka. Jeśli zatem chcemy im pomóc, ofiarujmy co najmniej 5 zł, a otrzymamy "chlebek miłosierdzia" – znak otwartego serca.

Od dzisiejszej niedzieli nasza Caritas będzie rozprowadzała znicze i kwiaty na groby. Prosimy aby nabywać znicze w kiosku parafialnym bo w ten sposób wspomagamy potrzebujących. Dziękujemy Caritasowi i woluntariuszom za całoroczną, bezinteresowną posługę wobec potrzebujących naszej parafii. Bóg zapłać.

11. Kurs przedmałżeński w parafii MB Fatimskiej i św. Józefa w Tarnowie rozpocznie się w środę 19 października o godz. 19.00.Zakończenie w środę 7 grudnia 2011 roku.

12. W sobotę 8 października o godz. 10.00 rozpocznie się Spotkanie Wspólnot Franciszkańskiego Zakonu Świeckich Regionu Tarnowskiego. W programie m. i. uroczyste wprowadzenie Obrazu i Relikwii Błogosławionej Anieli Salawy, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec, Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne, Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny. Zapraszamy.


13. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.

OGŁOSZENIA DODATKOWE


Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele o godz. (…) październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Sługa Boży Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).


Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.


W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w piątek, 7 października.


Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, że miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka, zewnętrznym wyrazem naszej wiary. Przynagleni darem Bożej miłosiernej miłości, każdego dnia powinniśmy oddawać życie braciom, powinniśmy stawać się świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie.

W tym tygodniu patronują nam:

4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy
5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; Ojciec Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego Miłosierdzia”, która wyszła z Polski


Informacje Klubu Sportowego "Iskra" Tarnów:

Mecze seniorów na naszym stadionie:
8 X 2011 /sobota/ godz. 15.30 "Iskra" - "Zorza" Zaczarnie;
22 X 2011/sobota/ godz. 15.00 - "Iskra" - Drwinia;
11 XI 2011 /piątek/ godz. 12.00 - "Iskra" - Orzeł Dębno.

W sobotę 8 X 2011 r. zapraszamy również na mecze drużyn młodzieżowych:

godz. 9.00 trampkarze starsi "Iskra" - Orzeł Dębno;

godz. 11.00 - I liga młodzików "Iskra" - Ryglice. Pozostałe drużyny rozgrywają mecze na wyjeździe.

Terminy treningów na boiskach: orliki, trampkarze młodsi ( trener Wojciech Pożdał): wtorek, środa, czwartek od godz. 16.00.
I liga młodzików (trener Piotr Setlak): wtorek, czwartek - godz. 16.00 - 17.30
trampkarze starsi ( trener Michał Guzy): wtorek, czwartek - godz. 17.00 - 18.30
juniorzy młodsi (trener Rafał Cierpich): środa, piątek - godz. 17.00 - 18.30
seniorzy (trener Maciej Smagacz): wtorek, czwartek - godz. 18.00 - 19.30.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie