XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 WRZEŚNIA 2011 r. 2011-09-24


Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby przebywając w obecności Boga, zaczerpnąć sił potrzebnych do dobrego życia chrześcijańskiego. Jako lud Boży chcemy iść za naszym Zbawicielem i kierować się Jego nauką; co więcej, chcemy, aby nasze życie było zgodne z tym, w co wierzymy. Dlatego będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i siły do tego, by każdego dnia potwierdzać naszą wiarę czynami. Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na budujące się kościoły w naszej diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.


1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 O godz. 18.0 będą Nieszpory połączone z Msza świętą. Serdecznie zapraszamy.

Po Prymarii zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W środę cotygodniowa Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc Różańca świętego. Zorganizujmy wspólną, rodzinną modlitwę różańcową, a także weźmy udział we wspólnych nabożeństwach parafialnych, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.15 a po nich będzie Msza św. wieczorna. Za pośrednictwem Różańca czerpiemy obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela. Dzieci i młodzież gimnazjalną w tygodniu zapraszamy do uczestnictwa kiedy tylko mogą a szczególnie w dni prowadzenia modlitwy.


4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca października. Msze św. wotywne rano o godz. 6.30 i wieczorem po nabożeństwie różańcowym.

5. W przyszłą niedzielę I miesiąca Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. i 18.00.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Różaniec o godz. 17.15.

Odpust w Lisiej Górze. Suma o godz. 11.00.


6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze

Życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

A patronują nam:

we wtorek – św. Wincenty a Paulo

w środę – św. Wacław

w czwartek , świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

w piątek – św. Hieronim

w sobotę – św. Teresa od Dzieciątka Jezus


7. W czwartek spotkanie modlitewne dla klas I Gimnazjum przed Bierzmowaniem. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich uczniów klas I Gimnazjum także z innych szkół, którzy należą do naszej parafii. Prosimy także o obecność Rodziców. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Caritasu.


8. W ramach tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia Caritas Diecezji Tarnowskiej przeprowadzi społeczną kampanię „Kromka Chleba”, której celem jest uwrażliwienia na los ludzi najuboższych szczególnie dzieci cierpiących z powodu niedożywiania. Będzie mieć ona formę rozprowadzenia „Chlebków Miłosierdzia”. Będzie je można nabyć w naszej Caritas. Ilość jest ograniczona. Ofiara przynajmniej 5 złotych.

9. „Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy!” – mówi dziś Pan do każdego z nas. Dla nas winnicą są nasze codzienne sprawy, obowiązki. Idźmy zatem do naszych winnic i, kierując się słowem Bożym, pracujmy jak najlepiej, a przez to dawajmy przykład wiary poprzez dobre czyny. Na trud całego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


OGŁOSZENIA DODATKOWE


1. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.


2. W czwartek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a kolejna niedziela, 2 października, niejako przesłania wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Boga. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. W dziejach Kościoła ciągle odnotowuje się wiele cudownych ingerencji tych naszych Niebieskich Przyjaciół.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie