XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 WRZEŚNIA 2011 r. 2011-09-11

W dzisiejszą niedzielę, 11 września, przypada rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Dokładnie dziesięć lat temu z powodu nienawiści, chęci zemsty i odwetu zginęło tylu niewinnych ludzi. A Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Zatem módlmy się dzisiaj także o to, aby Chrystus, którego na krzyż zawiodła miłość do każdego człowieka, przyciągnął do siebie jak największe rzesze ludzi. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie
parafialnej, w naszej ojczyźnie i na całym świecie. Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Podobnie jeszcze w przyszłą niedzielę.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W środę, 14 września, przypada liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu przypada też 10 rocznica Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Św.: o godz. 7.00, 9.00, 10.40 i o 18.00 po niej Nowenna do M.B.N. Pomocy. Droga Krzyżowa o godz. 20.00. Niech cała nasza parafia przeżyje ten dzień świątecznie, uczestnicząc we Mszy świętej. O udział we Mszy św. o godz. 9.00 prosimy Gimnazjum a o godz. 10.40 Szkołę Podstawową.

3. W czwartek, 15 września, wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po Krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

4. W przyszłą niedzielę będzie Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie Ks. Profesor Janusz Królikowski. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Nim a także bliskich, krewnych, znajomych. Po Mszach św. będzie ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Skorzystajmy z możliwości zyskania Odpustu w tym dniu. Po Sumie udamy się w procesji dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów oraz przyprowadzenie małych dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci klas III prosimy aby przyszły w strojach komunijnych. W niedzielę Odpustowa Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.00.


5. Podobnie jak w ubiegłych latach do Odpustu będziemy przygotowywać się przez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej. Od poniedziałku do piątku będą o godz. 20.00 Drogi Krzyżowe zakończone krótkim Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego. Jeśli pogoda dopisze będą one po Kalwarii Krzyskiej. Kto tylko może niech weźmie udział w Drogach Krzyżowych. Prosimy przynosić znicze, lampiony. Będzie je można nabyć w kiosku Caritas przed rozpoczęciem nabożeństwa.


6. O uczestnictwo i prowadzenie rozważań tekstów Drogi Krzyżowej prosimy: w

Poniedziałek: Róże Matek

We wtorek: Grupy Modlitewne i Szafarze Eucharystii

We środę: Szkoła Podstawowa

W czwartek: Gimnazjum.

W piątek Róże Ojców


7. Młodzież klas III Gimnazjum będzie miała w czwartek podczas Drogi Krzyżowej comiesięczne spotkanie przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.


8. Spowiedź przed Odpustem będzie w piątek od godz. 16.30. Prosimy aby w tym czasie skorzystać z okazji do Spowiedzi.


9. Przypominamy, że zwróciliśmy się z prośbą o pomoc w ubiorze kwiatami kościoła na Odpust mieszkańców Osiedla z ulic Kiepury, Jaracza, Solskiego, Osterwy . W tej sprawie prosimy o kontakt z Siostrą Albiną Zakrystianką do jutra włącznie.


10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze

Życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.


11. W tym tygodniu będą spotkania w Domu Katechetycznym: w sobotę

O godz. 8.30 dla Ministrantów

O godz. 9.15 dla Aspirantów

O godz. 10.00 dla wszystkich Lektorów

O godz. 11.00 dla wszystkich z D. S. M.

Prosimy o sumienną obecność.


12. W sobotę, 17 września, w rocznicę napaści Związku radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Krystyna Sobiesiak l. 59.

Pogrzeb będzie jutro o godz. 15.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…………

14. Umocnieni Bożym pokarmem i więzią braterskiej miłości z mocą Ducha Świętego przemieniajmy naszą codzienność pięknym świadectwem chrześcijańskiego życia, abyśmy nigdy nie wzbraniali się przed obdarowywaniem się wzajemnym miłością przebaczającą. W tym duchu przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa. Na cały tydzień a szczególnie na czas przygotowania do Odpustu życzmy wszystkim Szczęść Boże.Informacja dotycząca działalności domu Katechetycznego:
Nauka języków obcych :

Spotkanie z przedstawicielem szkoły TEDDY BEAR w dniu 13.09.11/wtorek/ w godz. 16-18. Rozpoczęcie zajęć w grupach w II połowie września.


Telefon kontaktowy: (14) 628-64-00


Taniec dla dzieci : Pierwsze zajęcia i zapisy w dniu 13.09.11/wtorek/ o godz.16.00

Możliwość zapisu na zajęciach.

Judo : Zajęcia odbywają się w grupach, wtorek i czwartek w godz. od 17 do 20.

Możliwość zapisu w czasie zajęć.


Aerobic dla Pań : aktualnie trwają zajęcia w grupach:

poniedziałek i środa godz. 19 i 20, oraz wtorek i czwartek o godz.20.

Nowa grupa: wtorek i czwartek godz. 19.00 – zapraszamy młodzież żeńską w wieku gimnazjalnym i licealnym. Pierwsze spotkanie: wtorek 13.09.11 godz. 19.00.

Zajęcia rehabilitacyjne dla seniorów : wtorek i czwartek o godz.8.30

Terminy pozostałych zajęć zostaną podane wkrótce.

Zapraszamy do korzystania z organizowanych zajęć w Domu Katechetycznym oraz tworzenia nowych grup wg potrzeb!<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie