XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 CZERWCA 2011 ROK ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY 2011-06-26

W dzisiejszą Uroczystość Odpustową zwracamy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki Nieustającej Pomocy. Wiele naszych modlitw zanoszonych do Boga za pośrednictwem Maryi składamy właśnie na ręce Matki Bożej Nieustającej Pomocy, mając pewność, że nigdy nie ustaje Ona w okazywaniu nam swojej opieki i macierzyńskiej miłości. Zawsze możemy liczyć na naszą matkę w niebie. Czy jednak Ona może liczyć na nas swoje dzieci? Jak łatwo zapominamy, że otrzymywane dary zobowiązują nas nie tylko do wdzięczności, ale również do podzielenia się z innymi okazaną miłością.

Bardzo serdecznie witamy Ks. dra Jerzego Zonia, dyrektora naszego wydawnictwa diecezjalnego „Biblos”, który wygłosi na Mszach świętych do południa kazania i będzie przewodniczył Uroczystej Sumie Odpustowej.


1. Msze św. : 7.00, 9.00. O godz. 11.00 Uroczysta Suma z Procesją Eucharystyczną. Po południu zapraszamy na godz. 17.30 na świąteczną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z procesją eucharystyczną w czasie której będziemy śpiewać Litanie do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 wieczorna Msza Święta.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.


2. Dzisiaj z racji Odpustu Parafialnego możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki jego zyskania: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.


3. W tygodniu procesje Oktawy Bożego Ciała będą po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia a dzieci klas II w strojach komunijnych, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Lektorów, Ministrantów. Prosimy o branie wszystkich feretronów i sztandarów. Zapraszamy zwłaszcza na wieczorne nabożeństwa.


4. We środę, 29 czerwca, uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Benedykta XVI – Piotra naszych czasów, który w tym dniu będzie przeżywał 60 lecie kapłaństwa.

Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.


5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci będzie wieczorem połączone z Mszą świętą o godz. 18.00.


6. W piątek, 1 lipca, który jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. Po wieczornej Mszy świętej będzie procesja.

Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.


7. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w Uroczystości Bożego Ciała zwłaszcza w procesji. Była to naprawdę piękna manifestacja wiary w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Szczególnie dziękujemy za przygotowanie głównego ołtarza na stadionie „ISKRY”, czterech ołtarzy, trasy procesji i ofiary złożone na ten cel. Wszystkim, którzy włączyli się do godnego przyjęcia Chrystusa Eucharystycznego w rejonie procesji, niech Bóg błogosławi. Dziękujemy także niosącym feretrony sztandary, baldachim, wszystkim dzieciom, tym małym i I Komunijnym, które wzięły udział, Szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Siostrom, szczególnie Siostrze przełożonej Albinie, p. Organiście z Zespołem. Policji za utrzymanie porządku na ulicy Krzyskiej w czasie procesji. Dziękuję także Księżom Katechetom. Wszystkim Bóg zapłać.


8. W piątek 1 lipca rozpoczyna się Tuchowie Wielki Odpust pod hasłem: „ Z Maryją do pełni komunii z Bogiem”. Potrwa on do 10 lipca. Zachęcamy do wyjazdu na Odpust własnymi samochodami i zabieranie dzieci by wspólnie przeżyć spotkanie z Matką Bożą Tuchowską wypraszając potrzebne łaski. Codziennie główne Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, o godz. 11.00 Suma z procesją eucharystyczną i wieczorem o godz. 18.30. 0 godz. 15.00 dla grup apostolskich. Korzystajmy tam z Sakramentów świętych zwłaszcza z okazji I piątku.


Przypominamy, że na okres wakacji Msze święte niedzielne i świąteczne będą o

godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza. Święta o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.


Rozpoczęły się wakacje. Niech będą one dla nas a zwłaszcza dla dzieci okazją do

pogłębiania wiary, przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z tak cudowną przyrodą. Przez piękno naszej ojczystej ziemi niech przemawia do nas sam stwórca. Zechciejmy w ten wakacyjny czas otworzyć dla Niego nasze serca i umysły. Nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej w czasie wakacji.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego i spokojnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.


W czasie wakacji korzystajmy z kancelarii parafialnej po Mszach świętych wieczornych od poniedziałku do czwartku. Narzeczeni jak do tej pory po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania z Ks. Proboszczem.


12. Zwracamy się do Rodziców, których synowie są ministrantami i lektorami aby w czasie wakacji posyłali synów do służenia w czasie Mszy Świętych i Nabożeństw.

13. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.


14. Klub Sportowy "Iskra" Tarnów serdecznie zaprasza mieszkańców Dzielnicy na Festyn Rodzinny "Powitanie lata z "Iskrą", który odbędzie się 2 lipca 2011 r. /sobota/ na obiektach Klubu. W programie m. in. od godz. 14.00 liczne atrakcje dla dzieci, loteria fantowa ( główne nagrody: rower, bilety wstępu na żużel itp.); grill, słodycze, napoje, wata cukrowa. Od godz. 20.00 zabawa taneczna dla dorosłych. Cały dochód z imprezy przeznaczony jest na wsparcie działalności Klubu.

Przez całe wakacje, w każdy wtorek, począwszy od 5 lipca, na stadionie Klubu będą organizowane wakacyjne turnieje piłki nożnej dla dzieci i młodzieży pod nazwą "Wtorki z "Iskrą" od godziny 9.00 do 14.00.

Zapraszamy drużyny podwórkowe ( 6 - 7osobowe).

Nie nudź się w wakacje, wtorki spędzaj z "Iskrą"!!!


15. Na rozpoczynający się tydzień, miesiąc i wakacje, życzymy wszystkim Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie