UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 19 VI 2011 ROK 2011-06-19

Zgromadzeni na sprawowaniu Najświętszej Ofiary obchodzimy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jedyny Bóg w Trójcy osób Bożych to głęboko tajemnicza rzeczywistość, z której wypływa wszystko, co nas otacza. W Trójcy Świętej ma swe źródło miłość, która stwarza, i miłość, która zbawia. Wsłuchajmy się z wiarą w słowo Boże, które przybliża nam tajemnicę Trójcy Przenajświętszej. Trójjedyny Bóg jest początkiem i celem wszystkiego. W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy. On jest miłością, która powołała nas do istnienia, i która jest naszym ostatecznym przeznaczeniem. Niech Eucharystia umocni nas do bycia na co dzień świadkami tej właśnie miłości.

Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Dzisiaj po południu o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszamy. Po nim wieczorna Msza św. o godz.18.00.

2. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą do środy po wieczornej Mszy świętej. W środę połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. We środę koniec roku katechetycznego i szkolnego. Msze święte na zakończenie roku będą o godz. 8.00 dla Gimnazjum a o godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Spowiedź przed Bożym Ciałem i na zakończenie roku szkolnego będzie we wtorek i w środę od godz. 17.00.

4. W czwartek, 23 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Ze wszystkich kościołów w Polsce wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Przygotujmy odpowiednie dekoracje naszych domów, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej Hostii błogosławi naszej Ojczyźnie, naszej parafii i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym codziennym życiu. Jesteśmy Ludem Bożym, który jest nieustannie w drodze na spotkanie z Bogiem w wieczności.

5. Porządek nabożeństw w Boże Ciało: o godz. 7.00 Prymaria w kościele. Uroczysta Msza święta o godz. 9.00 na stadionie „Iskry”. Po Niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa tegorocznej procesji jak było już zapowiadane wcześniej, będzie przebiegała ulicą Krzyską do kościoła. Procesja zakończy się w kościele. Prosimy o włączenie się wszystkich parafian mieszkających w tej części parafii do przygotowania czterech ołtarzy na trasie procesji oraz przystrojenie trasy procesji i domów wzdłuż trasy procesji. Pamiętajmy o porządku przy posesjach na całej trasie, o wykoszeniu traw. Dziękujemy za włożony już trud w przygotowanie tej Uroczystości.

Kto nie będzie mógł być na Mszy św. o godz. 9.00 niech włączy się do procesji na trasie a wcześniej czy później uczestniczy we Mszy św. Po przyjściu procesji do kościoła będzie prywatna Adoracja. O godz. 12.00 będzie Msza święta. Po południu w Boże Ciało procesja dookoła kościoła będzie po Nieszporach o godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie Msza św. wieczorna.

6. Składka na tacę w Boże Ciało jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów: stacjonarnego i domowych, działających na terenie diecezji tarnowskiej.

W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

7. Bardzo serdecznie prosimy o przychodzenie nie tylko w Boże Ciało ale i przez całą Oktawę Bożego Ciała z małymi dziećmi do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci pierwszokomunijne niech przychodzą w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie i noszenie feretronów, sztandarów. Niosący feretrony by ubrali się jednakowo. Udział Służby Maryjnej a szczególnie Służby Ołtarza: Ministrantów i Lektorów niech będzie sumienny.

8. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała będą tylko wieczorem o godz. 18.00 z procesją oprócz niedzieli.

9. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma będzie o godz. 11.00. Po niej będzie procesja eucharystyczna związana z Oktawą Bożego Ciała. Po południu będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

10. Od przyszłej niedzieli porządek Mszy świętych wakacyjny. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po południu o godz. 18.00. W pierwsze niedziele miesiąca będzie tez Msza św. o godz. 15.00.

11. 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem Siostry Wizenny. Życzymy Jej dużo łask Bożych w życiu osobistym i zakonnym, potrzebnego zdrowia, ludzkiej życzliwości i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy by mogła realizować swoje powołanie w duchu założyciela błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

12. Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 14 w Tarnowie – Krzyżu dnia 20 czerwca tj. poniedziałek od godz. 14.30 do 17.00. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

13. We wtorek po wieczornym nabożeństwie spotkanie wszystkich Lektorów przed uroczystością Bożego Ciała. Obecność obowiązkowa

14. Dnia 25 czerwca br. o godz. 10.00 odbędzie się Jubileusz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Będzie on miał miejsce dla naszego dekanatu w Dąbrowie Tarnowskiej w parafii p. w. NMP Szkaplerznej.

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Władysława Żelichowska l. 73 i + Tadeusz Curyło l. 73, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 15.30. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

16. Na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie