IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15 V 2011 ROK 2011-05-15Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.


Złożone dziś ofiary na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

1. 71 Dzieci klas III przeżywa dziś I rocznicę I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.30. Polecajmy Ich Bogu przez wstawiennictwo Maryi.

Po południu o godz. 15.00 będzie specjalna Msza święta dziękczynna za dar Beatyfikacji Jana Pawła II Wielkiego pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Jeża a po niej Poświecenie odnowionego Domu Katechetycznego jego imienia oraz nowego parkingu. Po nim zapraszamy na Piknik Rodzinny.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na remont Domu Katechetycznego „Żywy Pomnik Jana Pawła II”.

O godz. 17.30 nabożeństwo majowe a po nich wieczorna Msza święta o godz. 18.00.

2. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli któryś syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony! Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

3. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu o godz. 18.00 a po nich Msza święta. W środę nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Będzie też odpust w Tarnowie w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza.

Również w przyszłą niedzielę będzie pielgrzymka dzieci komunijnych do tarnowskiej Katedry w ramach Jubileuszu 225 lat naszej Diecezji. Msza św. o godz. 12.00.

Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ubezpieczenia kościoła, budynków parafialnych i ubezpieczenia wiernych oraz cmentarza. Prosimy o życzliwe ofiary na ten cel.

5. Jutro, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Solenizantów zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

6. We środę 18 maja nasze Gimnazjum nr 6 będzie przeżywać Obchody Dnia Patrona Błogosławionego Jana Pawła II. Uroczysta Msza święta będzie w kościele o godz. 8.30. Po Mszy św. w Gimnazjum będzie odsłonięcie miejsca upamiętniającego Błogosławionego Jana Pawła II.

7. W czwartek 19 V 2011 r. Młodzież klas II Gimnazjum będzie miała egzamin przed Sakramentem Bierzmowania. Grupa I od godz. 14.30 – klasy II a i II b, Grupa II od godz. 16.00 klasy II c i II d. Prosimy o obecność Rodziców.

8. Z radością informujemy, że alumn Seminarium Księży Sercanów, Grzegorz, Piotr Marcinek przyjmie świecenia diakonatu przez posługę ks. Biskupa Józefa Wróbla dnia 28 maja br. o godz. 11.00 w kościele parafialnym p. w. Najświętszego Serca Jezusowego w Stadnikach. Ks. Rektor seminarium Robert Ptak prosi o pamięć modlitewna całą naszą wspólnotę parafialną osobę kandydata do sakramentu święceń diakonatu.

9. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.
Ogłoszenia dodatkowe

Firma medyczna z Katowic zaprasza parafian na spotkanie dotyczące dolegliwości bólowych. Spotkanie w czwartek w Szkole Podstawowej nr 14. Szczegóły w zaproszeniach, które są w przedsionku kościoła.

Dziś w niedzielę 15 maja 2011 o godzinie 19.00 na scenie TARNOWSKIEGO TEATRU zobaczymy sztukę „Brata naszego Boga” Karola Wojtyły w reżyserii Tomasza Piaseckiego.


MODLITWA JANA PAWŁA II - O POWOŁANIA


Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego Darów. Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj Krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie