VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 LUTEGO 2011 r. 2011-02-20

Zebrani na Eucharystii, która jest pamiątką Paschy Chrystusa, stajemy u źródła miłości. Wierzymy bowiem, że Eucharystia jest niewyczerpanym źródłem miłości, świętości, łaski i mocy duchowej dla każdego chrześcijanina. Jednocześnie uczestnicząc we Mszy Świętej, spełniamy wobec Boga najdoskonalszy akt kultu – to jest właśnie szczyt życia chrześcijańskiego. W takiej postawie zechciejmy wsłuchać się w dzisiejsze słowo Boże, które zaprasza nas do tego, abyśmy coraz bardziej doskonalili się w miłości bliźniego.
Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.


1. Dzisiaj rozpoczynamy 40 Godzinne Nabożeństwo. Adoracja będzie według następującego porządku. Po południu od godz. 14.30 adorują dzieci, od 15.00 Matki, Niewiasty, od 16.00 Ojcowie od 17.00 Młodzież, szczególnie klasy III Gimnazjum. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.


2. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek zapraszamy Franciszkański Zakon Świeckich na Mszę świętą wieczorną. Po niej spotkanie formacyjne w Domu Katechetycznym. Prosimy o sumienną obecność wszystkich należących do Zakonu.


4. W piątek nie zapomnijmy o cotygodniowej Drodze Krzyżowej po wieczornej Mszy św. w intencji Jana Pawła II. Uczestnicząc w tej Drodze Krzyżowej przygotowujemy się do beatyfikacji. Niech nasza obecność na niej będzie wyrazem naszej wdzięczności Bogu za dar wielkiego naszego rodaka, papieża.


5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców Prosimy wszystkich Ojców należących do Róż o udział w tym spotkaniu. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo 40 Godzinne będzie podobnie jak w dzisiejszą.


6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia składamy Ks. Mirosławowi. Życzymy wielu łask Bożych od Chrystusa Cierpiącego wypraszanych przez Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, ludzkiej życzliwości, radości z pełnienia służby Chrystusowi i pracy w naszej parafii oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia. Bóg zapłać i Szczęść Boże.


7. Informacje z Domu Katechetycznego.

W Sali Domu Katechetycznego odbywają się zajęcia aerobiku dla pań. Są wolne miejsca na zajęcia we wtorek i czwartek o godz. 19.00 i 20.00. Zapraszamy do udziału.


W najbliższą sobotę 26 lutego w Domu Katechetycznym odbędzie się bal maskowy dla dzieci biorących udział w zajęciach w Domu Katechetycznym. Początek zabawy o godz. 15.00. W programie gry i zabawy oraz poczęstunek. Koszt uczestnictwa 5 zł. Zgłoszenia u instruktorów prowadzących.


8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Maria Usień l. 86 i + Antoni Kozioł l. 70. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…


9. Doskonalić się w miłości bliźniego to zaproszenie do bardziej intensywnego życia przykazaniami i Ewangelią. Przyjmijmy błogosławieństwo Kościoła jako znak Bożej dobroci. Ze swej strony zechciejmy błogosławić naszym bliźnim, czyli pragnijmy dla nich dobra i je im czyńmy. Wszystkim na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie