II NIEDZIELA ADWENTU – 5 GRUDNIA 2010 r. - Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie 2010-12-05

Przeżywamy już drugą niedzielę Adwentu, czasu, który jest nam dany na dobre przygotowanie się na spotkanie z Jezusem Chrystusem. Uświadamiamy sobie, że jak nie żyjemy w próżni, ale w rozmaitych relacjach z ludźmi, tak nasza wiara nie jest tylko naszą prywatną sprawą. Jesteśmy odpowiedzialni za naszą wiarę, jesteśmy odpowiedzialni za jakość wiary naszych bliskich, tych, których kochamy, a także w jakiś sposób odpowiedzialni jesteśmy za wiarę chrześcijan żyjących w innych rejonach świata. Dlatego dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie, dzień, w którym chcemy podjąć naszą odpowiedzialność za katolików żyjących w tamtej części świata, chcemy objąć ich naszą modlitwą i wesprzeć naszymi ofiarami, które są zbierane przed kościołem.

1. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z racji I niedzieli miesiąca a o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory, na które serdecznie zapraszamy. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00

2. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz.

17.00. Przed Roratami o godz. 16.40 śpiewamy Godzinki o NMP. Przypominamy, że dzieci losują każdego dnia 3 figurki Matki Bożej.

3. We środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu choć nie obowiązuje nas pod grzechem uczestnictwo we Mszy świętej to jednak z potrzeby serca weźmy w niej udział. Msze święte w naszej parafii będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny nasze Siostry Służebniczki przeżywają swoje patronalne święto. Dlatego wyrażamy Im wdzięczność za pracę w parafii i za modlitwy. Składamy Im najlepsze życzenia: by zawsze wierne Bogu, służyły Mu gorliwie na wzór swej Patronki, Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Niech Dobry Bóg obdarza Siostry swoimi łaskami i darami a Matka Najświętsza niech otacza swoim płaszczem opieki wypraszając zdrowie i siły do dalszej służby i pracy w Kościele Chrystusowym. Życzeniom towarzyszy nasza modlitwa w Ich intencji. Bóg zapłać i Szczęść Boże Drogim Siostrom.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny składka na tacę jak dotychczas przeznaczona będzie dla Sióstr na ich potrzeby utrzymania domu. Będzie to dla nich dodatkowe wynagrodzenie za pracę jak to otrzymuje pan Organista roznosząc opłatki. Podejdźmy do tych ofiar bardzo życzliwie.

4. W czwartek 9 XII zapraszamy dzieci klas II i Ich Rodziców na comiesięczne spotkanie modlitewne przed I Komunią św. Spotkanie będzie podczas Rorat.5. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej o 7.00 Msza Święta a po niej Adoracja. Rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Roraty. Droga Krzyżowa w piątek w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o Jego beatyfikację będzie po wieczornej Mszy Świętej.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Także przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.


7. Pamiętajmy o nabywaniu świecy bożonarodzeniowej. Jest ona symbolem naszej pomocy potrzebującym dzieciom, którą postawimy na stole wigilijnym. Choć niektórzy mają jeszcze świecę z ubiegłych lat, tegoroczna świeca jest dowodem naszej pomocy w tym roku. Okażmy więcej miłosierdzia potrzebującym dzieciom także przez nabycie tej świecy a starszym składając dar do kosza, który jest przed figurą św. Antoniego.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana + Alina Zamora z d. Kuta l. 45. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…


10. Dnia 10 grudnia o godzinie 17.00 jedna z intencji mszalnej zostanie odprawiona za ś. p. Prezydenta Rzeczypospolitej prof. Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonkę Marię oraz wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej w 8 miesięcy po tej narodowej tragedii. Po Mszy św. będzie zapalony znicz pamięci pod krzyżem przy głównym wejściu do kościoła. Msza św. zamówiona z intencji Parafialnej Rady Duszpasterskiej.


11. Ks. Biskup Wiktor Skworc powiedział „Jestem przekonany, że chwila adoracji będzie dla każdego wytchnieniem i okazją do wewnętrznego wyciszenia. W klimacie spotkania z Jezusem Chrystusem będziecie mogli spokojniej popatrzeć na swoje życie, podziękować i prosić o potrzebne łaski. Wierzę, że Eucharystyczny Pan da każdemu potrzebne światło i siłę, potrzebne w pełnieniu codziennych obowiązków, w dźwiganiu krzyża doświadczeń, a niekiedy trudnego cierpienia”

Pozostańmy na Adorację. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


DZIEŃ SKUPIENIA I MODLITW DO CHRYSTUSA UKRZYŻOWANEGO ORAZ CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
PIĄTEK 10 GRUDNIA 2010 ROK6.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu

7.00 - MSZA ŚWIĘTA a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu którą

rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas

9.00 - Adorują mieszkańcy ul. Krzyskiej i poprzecznych

10.00 - „ „ ul. Nowodąbrowskiej i poprzecznych

11.00 - Adorują Róże Matek p. p Janiny Sasak i Krystyny Osmola

12.00 - „ „ „ „ Władysławy Jarmuła i Haliny Ćwik

13.00 - „ „ „ „ Zofii Wojtanowskiej i Alojzy Nytko

14.00 - „ „ „ „ Stanisławy Pałusz i Krystyny Szatko

15.00 - „ „ „ „ Leokadii Szydłowskiej i Stefanii Łakoma

16.00 - „ „ Ojców p. p Jana Świątka i Władysława Szatki

16.45 - Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego17.00 - Roraty a po nich DROGA KRZYŻOWA w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego
Zapraszamy wszystkich czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego do wzięcia udziału w tym Dniu Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz do Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia.


CHRYSTUS UKRZYŻOWANY CZEKA NA WSZYSTKICHOgłoszenie dodatkowe

W II niedzielę Adwentu, 5 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce już po raz jedenasty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie będzie ważnym dniem i wydarzeniem dla wielu Polaków. Jedni są emocjonalnie związani z tamtymi terenami, drudzy trudzą się wspomagając w różny sposób tych, którzy przyczyniają się do odradzania Kościoła katolickiego na Wschodzie. Specjalny dzień modlitwy w tych intencjach jest wszystkim Polakom bardzo potrzebny. Zwracamy się z prośbą o poparcie tej inicjatywy w Parafii i zaangażowanie się w dobre i duchowo owocne przeżycie tego dnia. W związku z organizowanym „Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” zarządzam składkę do puszek, którą należy przeprowadzić we wszystkich kościołach diecezji, po Mszach świętych w dniu 5 grudnia 2010 roku.

† Andrzej Jeż

WIKARIUSZ GENERALNY

***

Diecezjalne Centrum Ekonomii Społecznej w Tarnowie zaprasza wszystkie osoby, które aktywnie działają w stowarzyszeniach i ruchach naszej parafii czy innych instytucjach działających na terenie diecezji tarnowskiej na dwudniowe bezpłatne warsztaty do Gródka nad Dunajcem.

Jeśli uczysz się, albo już pracujesz albo jesteś w tym momencie jeszcze bezrobotny a chcesz aktywnie działać na rzecz dobra wspólnego w swoim środowisku bo masz pomysły, lecz brak Ci funduszy i wsparcia przyjdź lub zadzwoń. Diecezjalne Centrum Ekonomii Społecznej bezpłatnie wskaże źródła finansowania i udzieli Ci pomocy.

Kontakt: Tarnów, ul. Mościckiego 12, tel. 14-68-88-112 oraz więcej na www.ekonomia.spoleczna.net


***


Parafia bł. Karoliny w Tarnowie RDN Małopolska Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Tarnowskiej

Zapraszają Młodzież dekanatów tarnowskich na Adwentowe Czuwanie, które odbędzie się 8 grudnia w kościele bł. Karoliny w Tarnowie. Czuwanie rozpocznie się o godz. 1900 liturgią słowa Bożego i adoracją relikwii bł. Karoliny. O godz. 2000 premierowy koncert zespołu Love story. W skrócie twórczość Love story można streścić: "Czysty przekaz. Czyste dźwięki. Czysta Miłość". Ambitna muzyka połączona z odważnymi tekstami prowokuje do przemyśleń i zadawania sobie ważnych pytań, które dziś często są zagłuszane przez kulturę lub raczej anty-kulturę promującą styl życia, jakby Bóg nie istniał.

Początek Adwentu to doskonała okazja, aby wraz z bł. Karoliną postawić sobie te oraz podobne pytania. Do zobaczenia więc 8 grudnia w kościele bł. Karoliny w Tarnowie o godz. 1900.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie