I NIEDZIELA ADWENTU – 28 XI 2010 r. 2010-11-28

Pierwsza niedziela Adwentu gromadzi nas przy ołtarzu Chrystusowym z poczuciem nowej szansy, czasu, który otrzymujemy od Boga. Przed nami, w pewnym jeszcze oddaleniu, święta Bożego Narodzenia. Będzie to więc czas przygotowania, oczekiwania. Rozpoczynający się dziś nowy rok liturgiczny powinien nas także skłonić do zastanowienia się nad tym, jak przeżyliśmy poprzedni i jak przeżyć mamy ten kolejny rok.


Rozpoczynając tę Eucharystię, wzbudźmy w sobie intencję, byśmy przeżyli ją świadomie, dziękując Bogu za kolejną szansę, jaką nam daje, aby przygotować się na Jego przyjście.


1. Po południu o godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec połączony z wypominkami. Po nim wieczorna Msza św.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „W komunii z Bogiem”. W ciągu poszczególnych miesięcy tego roku będziemy się starali pogłębiać naszą komunię z Panem Bogiem. Chodzi o to, aby nasze osobiste relacje z Bogiem, a także te we wspólnocie rodzinnej i we wspólnocie Kościoła, były bardziej dojrzałe, świadome. Żeby na nowo odkrywane i pogłębiane, również poprzez lekturę Pisma Świętego, kształtowały nasze osobiste i wspólnotowe codzienne życie. Do tego posłużą nam rozważania pod hasłem „BĘDZIESZ BIBLIĘ CODZIENNIE CZYTAŁ podczas tegorocznych Rorat. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach codziennie o godz. 17.00. Przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami. Mogą je nabyć w Caritas. Dzieci, które będą przychodziły codziennie na Roraty będą losowały figurki Matki Bożej Niepokalanej na jedną dobę. Dlatego niech przynoszą małe karteczki ze swoim imieniem, nazwiskiem, klasą do której chodzą i dobre uczynki. Także zachęcamy przedszkolaków. Karteczki będą zbierane przed Roratami a losowanie będzie po skończonych Roratach każdego dnia. Na zakończenie Rorat, dzieci, które będą przynajmniej 15 razy, rozlosują nagrody w Wigilię rano.


3. W czwartek zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum na comiesięczne spotkanie modlitewne przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o udział również Rodziców. Po nabożeństwie sprawdzenie obecności.


4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wotywa o Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30

Spowiedź przed I piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00.Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

W piątek pamiętajmy o Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II, która będzie po Mszy św. wieczornej.


5. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary przed kościołem na pomoc materialną Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Bóg zapłać za te ofiary.

6. Od tego tygodnia będzie wystawiony kosz przed figurą św. Antoniego, w którym będzie można składać dary w produktach spożywczych dla biednych z naszej parafii. Postarajmy się pomóc w miarę możliwości potrzebującym. Można też złożyć ofiarę do skarbony na ten cel.


7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Życzenia kierujemy pod adresem Siostry Przełożonej Albiny – Barbary. Życzymy Jej tak potrzebnego zdrowia, łaski Bożej na każdy dzień życia, wspaniałych pomysłów na dekoracje nie tylko kwiatowe, wspomagających fundatorów do realizacji pomysłów i radości z wykonywanej pracy i życia zakonnego. Bóg zapłać za pracę i Szczęść Boże na dalszą.

8. 30 listopada, obchodzimy święto Andrzeja Apostoła. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o zmarłym naszym Ks. prałacie Andrzeju Kmieciku.

9. W przyszły poniedziałek 6 grudnia św. Mikołaja. Dlatego chcemy poinformować, że św. Mikołaj przyjdzie już 4 grudnia w sobotę o godz. 10.00 do Dziewczęcej Służby Maryjnej i do Liturgicznej Służby Ołtarza. Spotkanie z nim będzie w domu katechetycznym.

10. Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Najniższa ofiara wynosi 5 zł. Dochód ze świec w całej diecezji przeznaczony jest na dożywianie dzieci. Informuje też o tym afisz w gablocie. Prosimy, aby nabywanie świec nie odkładać na dni tuż przed świętami, gdyż może ich zabraknąć w biurze Caritasu w Tarnowie. Należy nabywać je dziś i w ciągu najbliższych dni.

11. Na dobre przeżycie tegorocznego Adwentu przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.Stowarzyszenie „Przystań JPII” :


Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na opracowanie logo

Stowarzyszenia „Przystań JPII”

Prace prosimy składać (w formacie pdf) na adres e-mail: przystanjp2@gmail.com,

do dnia 31.12.2010r. Dla najlepszych prac przewidujemy miłe upominki.

W pomieszczeniach Domu Katechetycznego chcemy na stałe urządzić wystawę zdjęć, ukazującą życie naszej dzielnicy, parafii w minionych latach.

Poszukujemy zdjęć charakterystycznych dla naszej dzielnicy, jak najstarszych.

Mieszkańców posiadających takie zdjęcia, prosimy o kontakt. Za zgodą właściciela zdjęcia, zostanie wykonana reprodukcja i umieszczona w specjalnych oprawach.


Osoby, które posiadają w domu stare obrazy, rzeźby a chciałyby je przekazać do Domu Katechetycznego- prosimy również o kontakt.


Kontakt: w godzinach popołudniowych w Domu Katechetycznym : Pan Mirosław Dumara lub tel. kom. 793 050 565, e-mail: przystanjp2@gmail.com


Młodzież od 15 lat zapraszamy do: przedszkola inżynierskiego

Proponujemy regularne zajęcia dla młodzieży interesującej się techniką, przybliżającą podstawy techniki. Zajęcia będzie prowadził absolwent AGH w Krakowie.

Spotkanie organizacyjne : 29 listopad /poniedziałek/ godz.19.00


Ogłoszenia dodatkowe


ZAPROSZENIE


VII pielgrzymka przedsiębiorców i pracodawców z rodzinami do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach 5 grudnia 2010 r. Rozpocznie się o godz. 10.30 Mszą Świętą w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi J.Em. Ks. Kard. Stanisław Nagy SCJ.


Warto postarać się o adwentowy wystrój mieszkań i domów, który codziennie będzie przypominał o czuwaniu. Istnieje piękny, rzadko już praktykowany zwyczaj zawieszania na drzwiach wieńców oznaczających gotowość na przyjęcie przychodzącego Pana. W mieszkaniach postawmy wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu.W tym tygodniu patronują nam:


* 30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto);
* 2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (wspomnienie dowolne);
* 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
* 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomy III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników (wspomnienie dowolne);
* 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i Doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego (wspomnienie dowolne).


<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie