XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.11.2010 r. 2010-11-07

Każda niedziela jest pamiątką zmartwychwstania Pana Jezusa. Dzisiejsza pierwsza niedziela listopada wprowadza akcent eschatologiczny. W Ewangelii Świętego Łukasza usłyszymy słowa: „Bóg nie jest Bogiem umarłych lecz żywych”. Natomiast podczas Wyznania wiary wypowiemy po raz kolejny słowa: „Wierzę w ciała zmartwychwstanie”. Dlatego też podczas adoracji Chrystusa eucharystycznego podejmiemy modlitewną refleksję nad naszą wiarą w życie wieczne. Trwając w listopadowej zadumie nad tajemnicą śmierci, prośmy w czasie tej Eucharystii miłosiernego Boga o światłość wiekuistą dla wszystkich zmarłych.1. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 z racji I niedzieli. O godz. 17.30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami a o godz. 18.00 Msza św.


2. Jutro ostatni dzień, w którym możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W tym celu należy wzbudzić taką intencję, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwy za zmarłych. A w tygodniu wieczorna Msza św. o godz. 17.00. W pozostałe dni listopada, Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy św.


3. We wtorek comiesięczne spotkanie klas II przed I Komunią św. Prosimy o obecność wszystkich dzieci a także ich Rodziców.


4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy. Jedna z Mszy św. będzie odprawiona w intencji Śp. Prezydenta RP Profesora Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Po Nowennie pod Krzyżem znajdującym się przed głównym wejściem do naszej świątyni zapalimy Znicz Pamięci.


5. W czwartek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Obok oficjalnych obchodów nasze kościoły i domy wypełnią się modlitwą za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski, i za tych, którzy w trudzie budowali i którzy kształtują jej współczesność. W naszym kościele parafialnym uroczysta Msza św. za Ojczyznę będzie o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi w naszych domach.


6. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza św. a po niej rozpoczęcie całodziennej Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego o godz. 16.45 zakończą Adorację. O 17.00 Msza św. wieczorna. Po niej Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację. I ucałowanie Relikwii Św. Krzyża.


7. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

8. W kalendarzu liturgicznym przypadają następujące wspomnienia i święta:


we wtorek, 9 listopada, rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża

w środę, 10 listopada – świętego Leona Wielkiego

w czwartek 11 listopada – świętego Marcina, biskupa Tours

w piątek, 12 listopada – świętego Jozafata

w sobotę, 13 listopada – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, których krew przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.


9. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na wspólną Adorację
Narodowy Bank Polski zwrócił się do Caritas Polska z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki pieniędzy sprzed denominacji (banknoty i bilon sprzed 1995 r.). Pieniądze te mogą być wymieniane tylko do końca 2010 r.


Caritas Diecezji Tarnowskiej, w porozumieniu i zgodnie z decyzją Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca, zwraca się zatem z prośbą o przeprowadzenie przez Parafialne Oddziały Caritas w parafiach i Szkolne Koła Caritas w szkołach zbiórki do puszek tych pieniędzy sprzed denominacji, a wszystkich diecezjan, posiadających banknoty i bilon sprzed denominacji o przekazanie ich celem wymiany w oddziale NBP w Krakowie. Diecezjalna Caritas, po wymianie, przeznaczy wszystkie pieniądze na leczenie i rehabilitację dzieci, zwłaszcza dofinansowanie kosztownych operacji.Ks. Ryszard Podstołowicz

dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie