BOŻE NARODZENIE – 25 XII 2005 ROK 2005-12-24

W uroczysty dzień Bożego Narodzenia przychodzimy do naszego parafialnego Betlejem – „Domu Chleba”, aby oddać hołd nowo narodzonemu Panu, by razem z Maryją i Świętym Józefem pochylić się nad wielką i niepojętą Tajemnicą Bożej Miłości. W maleńkim Dziecku zobaczmy naszego Brata i Odkupiciela, który przyjął naszą ludzką naturę i został nazwany: „Zwiastunem Bożych zamiarów”, który dziś ogłasza pokój, zwiastuje szczęście i głosi zbawienie.
Razem z aniołami zaśpiewajmy: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”. Niech przez naszą modlitwę i Komunię Świętą zapanuje pokój wokół nas: w domu, sąsiedztwie, parafii, w ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie go brakuje.


1. Jutro święto Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św.; 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

Na Mszy świętej o godz. 10.30 będzie uroczyste Posłanie Zespołów Kolędników Misyjnych, którzy będą chodzić po domach by zanieść Radość Bożego Narodzenia do wszystkich domów naszej parafii. Złożone na ich ręce ofiary będą przeznaczone na pomoc dzieciom gdzie pracują tarnowscy Misjonarze. Przyjmijmy ich życzliwie.

2. We wtorek święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina po Mszy świętej o wieczornej. Zapraszamy.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św.

4. W piątek święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przyjdźmy na wieczorną Mszę św. aby polecać Bogu nasze Rodziny i wypraszać dla nich Boże błogosławieństwo.

5. W piątek pamiętajmy też o wieczornej Drodze Krzyżowej o godz. 20.00 w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II, umiłowanego Ojca świętego o Jego rychłą beatyfikację. Nasza obecność w niej niech będzie wyrazem naszej wdzięczności dla Niego.

6. W sobotę ostatni dzień w roku. Przyjdziemy tego dnia do kościoła, aby wspólnie Bogu dziękować za wszelkie dobro, będziemy Go przepraszać za wszelkie nasze przewinienia i zaniedbania a także prosić o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo. Tak czynili nasi ojcowie i my także tak czyńmy. Uroczyste nabożeństwo na zakończenie Starego Roku połączone z Mszą św., będzie o godz. 17.00, na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok. Opiece Matki Najświętszej Bożej Rodzicielce powierzymy naszą przyszłość. Z woli Ojca św. jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie. Modlić się będziemy o pokój w życiu społeczeństw, narodów, o pokój w naszych rodzinach.

Jest to święto nakazane i każdy Katolik powinien uczestniczyć pod grzechem w tym dniu we Mszy świętej by z Bogiem rozpocząć Nowy Rok. Msze św. będą w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00. Składka w Nowy Rok jest przeznaczona na cele diecezjalne.

8. Wszystkim, którzy pracowali przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła, przygotowali szopkę w kościele i na zewnątrz kościoła, składamy serdeczne podziękowania. Niech Dobry Bóg za każdy czyn dla Niego i parafii wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem. Wszystkim dziękujemy na ręce siostry Zakrystianki Marty, mówiąc Bóg zapłać.9. O pasterzach napisano, że gdy przyszli do Betlejem znaleźli Dzieciątko w żłobie, znaleźli je wraz z Maryją, Jego Matką. I my także znaleźliśmy Jezusa, oddaliśmy Mu pokłon i w Komunii Świętej zabraliśmy Go do swojego serca. Niech ono będzie dla Jezusa zawsze otwarte. Niech nowo narodzony Zbawiciel świata stanie się dla nas źródłem siły oraz Światłem i Mocą w codziennym życiu. A Maryja, najtroskliwsza i najlepsza Matka, niech czuwa nad nami tak, jak czuwała nad swoim Boskim Synem w Betlejem. Prośmy Boga, by Jego błogosławieństwo umocniło więź naszych rodzin na długie lata. Szczęść Boże wszystkim na cały tydzień. Przyjmijmy błogosławieństwo.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie