XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 SIERPNIA 2010 r. 2010-08-08

Gromadzimy się na niedzielnej Mszy Świętej. Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie pragniemy oddać cześć Bogu Najwyższemu. Jednocześnie z Eucharystii, która jest centrum życia chrześcijańskiego, chcemy zaczerpnąć duchowych mocy do codziennego życia. Słowo Boże zachęca nas dziś między innymi do czuwania. Ta zachęta oznacza, że powinniśmy dążyć do przeżywania wszystkich chwil i wydarzeń naszego życia przed Bogiem, w Jego obecności. Niech dzisiejsze nasze spotkanie z Nim w Eucharystii umocni naszą wiarę w Jego obecność tu i teraz.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na KUL I PAT.

1. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie na nią zapraszamy.

3. W najbliższy piątek, 13 sierpnia, przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Szczegóły podane są w gablocie ogłoszeń. Adoracja potrwa do godz. 17.45. O tej godz. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego, o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dniu Skupienia szczególnie na Mszę św. wieczorną i Drogę Krzyżową.

Wieczorem w piątek o godz. 20.00 kolejna Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację.

4. W sobotę zapraszamy na Mszę św. na cmentarzu o godz. 17.00. Uczcimy patrona tej kaplicy św. Maksymiliana i modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Tradycyjnie w naszych świątyniach święcone są wianki ziół, kwiatów i zbóż z naszych pól i łąk. Poświęcenie będzie po Mszach świętych. Ofiarujmy Maryi nie tylko poświęcone w tym dniu bukiety i wieńce, ale przede wszystkim serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

6. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie na potrzeby bieżące parafii przeniesiona z dzisiejszej niedzieli z racji zbierania ofiar na KUL i PAT.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do stołu Pańskiego. A w tym tygodniu będziemy czcić;

* w poniedziałek, 9 sierpnia, święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża, filozofa, karmelitanki, nawróconej na chrześcijaństwo w wieku 30 lat. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest Patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu;
* we wtorek, 10 sierpnia – świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego;
* w środę, 11 sierpnia, świętej Klary, założycielki zakonu żeńskiego opartego na regule świętego Franciszka;
* w sobotę, 14 sierpnia – świętego Maksymiliana Kolbe, męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia. Niech uczy nas miłości do drugiego człowieka.

8. W przyszły wtorek 17 sierpnia o godz. 6.00 rano wyruszy pielgrzymka z naszej parafii przez Ludźmierz, Chochołów do Zakopanego na Krzeptówki do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W planie też pobyt przy skoczni narciarskiej i powrót do Tarnowa przez Bachledówkę, Nowy Targ, Krościenko, Stary Sącz plac Papieski - Centrum Pielgrzymowania. Zapisy od dziś do przyszłej niedzieli w zakrystii. Przy zapisie podajemy imię nazwisko, adres, nr telefonu. Koszt pielgrzymki wraz z ubezpieczeniem 35 złotych od osoby. Wpłacamy przy zapisie. Ilość miejsc ograniczona. Naprawdę warto skorzystać z tej pielgrzymki.

9. Błogosławieństwo, które wypływa z Ofiary Chrystusa, obejmuje wszystkie chwile i wydarzenia naszego życia, które są przed nami. Niechaj świadome przeżywanie Bożej obecności w powszedniości życia owocuje pokojem naszego serca.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

Spotkanie PPT Gr. 21 Bł. Karoliny odbędzie się 15 sierpnia - tj. w niedzielę w Zabawie. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 16.00.