XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 LIPCA 2010 r. 2010-07-04„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii są wciąż aktualne, ponieważ żniwem jest nasze życie, czasem zbiorów – jego kres, a plonem – wieczność. Przeżywając kolejny Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego w naszej diecezji, prośmy za kapłanów, by wspierali nas w pielgrzymowaniu przez życie. Prośmy, aby otwarci na Chrystusa pomagali nam rozpoznawać wolę Bożą, byśmy mogli odważnie ją przyjmować i szukać najlepszych sposobów jej realizowania. Nasze modlitwy w tej intencji zanosić będziemy w szczególny sposób w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Za brak wrażliwości na działanie łaski Bożej z serca przepraszajmy.1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. 15.00. Na czas wakacji w lipcu i sierpniu nie będzie Nieszporów. Natomiast wieczorna Msza św. będzie jak zwykle o godz. 18.00.

2. Trwa Odpust w Tuchowie. Zachęcamy do udziału w nim we własnym zakresie.

Szczegóły podane są na afiszu w przedsionku kościoła.

3. W środę zapraszamy jak zwykle na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja według wyznaczonego porządku, który wisi w gablocie ogłoszeń potrwa do godz. 17.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem.

5. W piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację. Prosimy o obecność młodzieży i dzieci. Zwracamy się z prośbą do Rodziców, aby wspólnie z dziećmi także brali w niej udział.

6. W sobotę zapraszamy na Mszę św. na cmentarzu o godz. 17.00. Będziemy modlić się za naszych zmarłych polecając ich dusze Miłosierdziu Bożemu.


7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00 a składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

9. Pamiętajmy dziś o wyborach. Idąc na nie zabierzmy ze sobą dowody tożsamości.

10. Pan Jezus, w ręce ludzi, w tym każdego z nas, złożył odpowiedzialność za wielki dar kapłaństwa. Starajmy się więc, na miarę Bożego powołania, jakie rozpoznaliśmy w sobie, i naszych możliwości umacniać posługę kapłanów i pamiętać o modlitwie za nich. Uczyńmy już to pozostając na Adorację z racji I niedzieli miesiąca.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


OGŁOSZENIA DODATKOWE


W pierwszą wakacyjną niedzielę słyszeliśmy Ewangelię o posłaniu 72 uczniów z misją głoszenia Dobrej Nowiny o zbawieniu. Jej pojawienie się na początku wakacji może być nieco zaskakujące. Warto jednak przyjąć jej orędzie jako wezwanie do tego, by wakacje nie były czasem „wakacji od Pana Boga”. Każdego dnia pamiętajmy o osobistej modlitwie, o niedzielnej Eucharystii i częstym korzystaniu z sakramentu pojednania.


Karmel tarnowski przy ul. Krzyskiej 19 serdecznie zaprasza na Nowennę od 7 do 16 VII przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel (Szkaplerznej) i Odpust 16 lipca.


W kalendarzu liturgicznym przypadają w najbliższych dniach następujące wspomnienia:

* we wtorek, 6 lipca – błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, która swoim życiem potwierdziła, że cały Kościół ze swej natury jest misyjny. Wszystkie siły poświęciła misyjnym dziełom afrykańskim. Prośmy przez nią o taki sam zapał dla nas w przekazywaniu wiary choćby najbliższym;
* w czwartek, 8 lipca – świętego Jana z Dukli, bernardyna, gorliwego duszpasterza w Krakowie, Poznaniu i Lwowie.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie