XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 CZERWCA 2010 r. 2010-06-13

Eucharystia stale uobecnia Chrystusa zmartwychwstałego, który wciąż się ofiaruje, wzywając nas do uczestnictwa w uczcie Jego Ciała i Krwi. Poprzez żywą wiarę i gorącą miłość pragniemy doświadczyć komunii z Chrystusem, który odpuszcza nam grzechy i udziela nam daru uczestnictwa w życiu Boga samego. Naszymi ofiarami wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. A za to wszystko, co niszczy to życie Boże w nas, teraz szczerze Boga przepraszajmy.


Panie, który przebaczasz skruszonym w sercu, zmiłuj się nad nami.
Chryste, który przychodzisz, by szukać zagubionych, zmiłuj się nad nami.
Panie, który wzywasz nas do miłości, która nie ma granic, zmiłuj się nad nami.


1. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe a po nim o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W tygodniu Msze święte wieczorne o godz. 18.00 po niej nabożeństwo czerwcowe.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym po wieczornej Mszy św. o 18.00.

Po wieczornym nabożeństwie spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Obecność obowiązkowa.


4. W piątek o godz. 20.00 Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację. Serdecznie zapraszamy.


5. W czwartek na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Młodzież klas II Gimnazjum i Ich Rodziców na rozpoczęcie comiesięcznych przygotowań modlitewnych przed Sakramentem Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.


6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia:
błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.


7. Odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie w ostatnią niedzielę 27 czerwca. Zapraszamy już dziś na tę parafialną uroczystość.


8. Jak co roku istnieje możliwość ubiegania się o sfinansowanie zakupu podręczników szkolnych dla uczniów klas I – III o ile dochód rodziny nie przekracza stawki 351 zł netto na osobę. W przypadku chęci skorzystania z powyższej formy pomocy prosimy o pilny kontakt z pedagogiem szkolnym. Szczegóły są podane też w gablocie ogłoszeń.

9. W związku z przygotowaniami do 28 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasna Górę, Ks. Andrzej Augustyn przewodnik Pielgrzymów grupy nr 1 Najświętsza Maryja zaprasza do Katedry w piątek 18 czerwca na godz. 19.00 na Mszę świętą, która rozpocznie etap bezpośredniego przygotowania do tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.


10. Uczestnicząc w Eucharystii z żywą i głęboką wiarą, doświadczyliśmy miłującej obecności Boga. Każdy z nas może powiedzieć za Świętym Pawłem: „Żyję już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus”. Niech nasze codzienne życie będzie potwierdzeniem tych słów. Poprzez przyjęcie Bożego błogosławieństwa jesteśmy posłani, aby wierzyć i miłować!

Wszystkim na cały Tydzień życzymy Szczęść Boże<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie