III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 STYCZNIA 2010 r. 2010-01-24

Gromadzimy się na Eucharystii w niedzielę, w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Każdy z nas uświadamia sobie, jak ważne jest świadectwo naszego chrześcijańskiego życia dla jedności chrześcijan. Msza Święta jest centrum życia Kościoła założonego przez Jezusa, który modlił się o jedność swoich wyznawców. Niech Pan, przychodzący do nas w swym słowie i Komunii Świętej, pozwoli wcielać ją w nasze codzienne życie.

Abyśmy mogli teraz godnie uczestniczyć w tej Mszy Świętej, przeprośmy dobrego Boga za wszystkie nasze grzechy i słabości, zwłaszcza za brak jedności między nami i w naszych rodzinach.

1. Msze św. jak w każda niedzielę. Nieszpory o godz. 17.30 po nich wieczorna Msza św. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

Zgodnie z komunikatem Ks. Biskupa Ordynariusza otaczamy mieszkańców Haiti naszą serdeczną modlitwą i dzielimy się z nimi dobrami materialnymi. Czynimy to, składając ofiary przed kościołem. Zbiórkę przeprowadza Parafialny Oddział Caritas. Bóg zapłać za każda ofiarę złożoną na ten cel.

2. W tym tygodniu wieczorne Msze święte od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00 natomiast w piątek i w sobotę o godz. 18.00.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św.

4. Triduum przed Uroczystością Ofiarowania Pańskiego razem dla Matek i Ojców będzie w piątek, sobotę i w przyszły poniedziałek. Poprowadzi je Wicedyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej Ks. Piotr Grzanka. Zapraszamy wszystkie Matki i Ojców na Mszę św. o godz. 18.00. Prosimy tak pokierować swoim czasem, by w miarę możliwości brać udział każdego dnia w tym Triduum. Spowiedź będzie w poniedziałek 1 lutego od godz. 17.00.

5. W piątek nie zapomnijmy o cotygodniowej Drodze Krzyżowej w intencji Jana Pawła II o rychłe wyniesienie Go na ołtarze. Wyjątkowo ze względu na Triduum w ten piątek będzie przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17.30.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy 40 Godzinne Nabożeństwo. Adoracja będzie według następującego porządku. Po południu od godz. 14.30 adorują dzieci, od 15.00 adorują Matki, Niewiasty, od 16.00 Ojcowie od 17.00 Młodzież. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

8. Jeśli są parafianie, którzy nie mogli być w domu podczas kolędy a życzą sobie kapłana po kolędzie, prosimy o indywidualny kontakt z Księdzem, który chodził w tym rejonie. Dzisiaj jeszcze od godz. 14.00 Kolęda na ul. Stalowej i Chryzantemowej oraz ulica Pomarańczowa.

9. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie informuje, ze rozpoczyna zapisy do klasy pierwszej rocznik 2003. Do zapisu należy zgłosić się z aktualnym dokumentem potwierdzającym miejsce zameldowania dziecka oraz datą urodzenia i PESELEM. Jeżeli dziecko będzie pełniło obowiązek w innej szkole proszę o zgłoszenie w której. Zapisy trwają do 31 marca 2010, natomiast rocznik 2004 (dzieci sześcioletnie) do końca kwietnia.

10. „Ojcze, aby byli jedno!” – Niechaj ta szczególnie osobista modlitwa Jezusa do swojego Ojca o jedność całego Kościoła nieustannie rozbrzmiewa w naszych sercach. Niech ona wciąż pobudza nas do modlitwy w intencji tej jedności, zwłaszcza gdy jesteśmy przy eucharystycznym stole. Bóg, który jest źródłem wszelkiej prawdziwej jedności, umocni nas teraz przez swoje błogosławieństwo dla pracy na rzecz jedności między nami, jako zaczątku pełnej jedności wszystkich wyznawców Chrystusa.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

1. W trzecią niedzielę zwykłą rozpoczęliśmy lekturę Ewangelii według świętego Łukasza, która będzie nam towarzyszyła przez niemal cały rok.

2. Jutro, w święto nawrócenia świętego Pawła, zakończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tak bardzo upragniona przez Jezusa jedność została niszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata, dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy i cierpienia.

3. We wtorek 26 stycznia będziemy obchodzić Dzień Islamu. Prośmy o światło Ducha Świętego, byśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

Przyjrzyjmy się także postaciom, które liturgia wspomni w najbliższym tygodniu:

o we wtorek, 26 stycznia – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, uczniów i współpracowników świętego Pawła, który skierował do nich listy zawierające ważne polecenia zarówno dla pasterzy, jak i wiernych;
o w środę, 27 stycznia, błogosławionego Jerzego Matulewicza, odnowiciela zakonu marianów i biskupa wileńskiego. Jego beatyfikacja odbyła się w Watykanie podczas obchodów 600-lecia chrztu Litwy. Prośmy go, by przyczynił się do budowania jak najlepszych relacji między Polską i Litwą;
o w czwartek, 28 stycznia – świętego Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła i jednego najwybitniejszych filozofów w dziejach kultury europejskie. Jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.