II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU - 3 STYCZNIA 2010 ROK 2010-01-03

Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę w nowym 2010 roku. W tym dniu gromadzimy się w naszej świątyni, by podczas Eucharystii spotkać się z Chrystusem. Jak On stał się ciałem i zamieszkał między nami, tak i my przychodzimy do Niego, by na progu tego roku na nowo zaprosić Go do naszego życia. Otwórzmy się więc na słuchanie słowa Bożego i przygotujmy nasze serca na przyjęcie Jezusa w Komunii Świętej. Po Mszy świętej pozostańmy na wspólna krótką Adorację.


Aby godnie przeżyć tę Mszę Świętą, uznajmy przed Bogiem, że jesteśmy grzeszni, i prośmy Go o miłosierdzie dla nas.


1. Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po świętach. Po południu o godz. 15.00 Msza św. Na godz.17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Po nich wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. We środę Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwana Trzech Króli. Jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Patronalnym Świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka w tym dniu jest przeznaczona na cele misyjne. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszy św. o godz. 16.00 Kolędnicy Misyjni złożą dary na Misje, które otrzymali w czasie kolędowania. W tym też dniu przypada dwunasta rocznica przyjęcia Sakry Biskupiej naszego Ks. Biskupa Ordynariusza Wiktora Skworca.

Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą później oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B, co oznacza prośbę, by Chrystus błogosławił nasz dom (Christus mantionem benedicat).


3. Również w środę serdecznie zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum i Ich Rodziców na comiesięczne spotkanie modlitewne przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 Po Mszy świętej również będą omawiane sprawy związane z przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.


4. Comiesięczne spotkanie modlitewne dla klas II przed I Komunią świętą, będzie w niedzielę 10 stycznia na Mszy św. o godz. 10.30. Prosimy o sumienną obecność wszystkich dzieci i ich Rodziców. Po Mszy św. będą omawiane sprawy związane z I Komunią.


5. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po Niej Franciszkański Zakon Świeckich i Caritas rozpoczyna całodzienną Adorację, która potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta a po Niej cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą jego beatyfikację i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Porządek Adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń, z którym prosimy zapoznać się zwłaszcza Róże zarówno Matek jak i Ojców. Przyjdźmy jak najliczniej na wieczorne nabożeństwo.


6. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na spłatę długu zaciągniętego na parking. W grudniu składka na ten cel wyniosła 3 278 złotych. Serdeczne Bóg zapłać. Adoracja dzieci przedszkolnych przy żłóbku będzie o godz.14.00. Jasełka w wykonaniu dzieci będą 17 stycznia po Mszy św. dla dzieci.

7. Od 1 stycznia do 30 kwietnia możemy przekazywać 1% naszego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej - zamiast do budżetu państwa. Dobrze znamy naszą Caritas i ufamy jej. Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, aby korzystając z tej możliwości, pomogli za pośrednictwem Caritas ludziom ubogim i potrzebującym.

8. Diecezjalne Centrum Ekonomii Społecznej w Tarnowie organizuje w dniach 25 i 26 stycznia 2010 roku w Gródku n/Dunajcem bezpłatne warsztaty dla ludzi młodych, studiujących lub bezrobotnych. Celem warsztatów jest podniesienie wiedzy, nawiązanie kontaktów oraz opracowanie projektów pracy finansowanych ze środków UE.

9. Caritas będzie rozprowadzała komplety na Trzech Króli w których znajdzie się kreda i kadzidło. Ofiary za komplet 2 zł. Można złożyć większa ofiarę, będzie ona przeznaczona na potrzeby Caritas naszej parafii.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jan Podstawski l. 58 i + Genowefa Onak l. 87, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu..........

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jan Podstawski l. 58 i + Genowefa Onak l. 87, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu..........

11. " Spotkanie popielgrzymkowe Grupy PPT Nr 21 - bł. Karoliny Kózkówny w Sanktuarium w Zabawie - w przyszłą niedzielę - 10. 01. 2010 roku. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 17.00, po której odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów i zespołów Gminy Radłów. Dobrowolne datki zebrane podczas koncertu przeznaczone będą dla wspólnoty Cenacolo. Z modlitwą - Przewodnik Grupy - ks. Marcin Baran".

12. Za chwilę w czasie Adoracji będziemy prosić o Boże błogosławieństwo i powrócimy do naszych domów. Niech to błogosławieństwo, otrzymane dzięki Bożej miłości do nas, towarzyszy nam każdego dnia i umacnia na drogach codziennego życia. Niech dodaje każdej i każdemu z nas potrzebnej mocy i wytrwałości w naśladowaniu największej Miłości – Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie