IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3 MAJA 2009 ROK 2009-05-02

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty. Po Mszy św. wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu.


Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na Seminarium Duchowne w Tarnowie.1. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Katecheza dla dorosłych będzie o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo majowe o godz.17.30. O 18.00 Msza święta wieczorna.


2. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się dosłyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli któryś syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony! Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy.


3. Początek i koniec najbliższego tygodnia spinają dwie piękne klamry. Już jutro, w poniedziałek 4 maja, obchodzimy przeniesioną z racji przypadającej dziś niedzieli uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; a 8 maja będziemy celebrowali uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Dobrze się składa, że właśnie te uroczystości łączymy z Kwartalnymi dniami modlitw o powołania do służby w Kościele. Maryja jest najlepszą wychowawczynią powołań kapłańskich, a biskup Stanisław jest wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy, więc prosić i Maryję, i świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

Jutro Msze św. rano o 7.00. Wcześniej o 6.30 Godzinki i wieczorem o godz. 18.00.


4. W tym tygodniu nabożeństwa majowe o godz.18.00 - z wyjątkiem soboty - a po nich
Msza święta wieczorna. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem majowym.


5. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 18.00, którą zakończą Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego i nabożeństwo majowe a po nim Msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie ogłoszeń z podaniem godzin Adoracji.


6. Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II będzie w piątek o godz. 20.00. Bardzo serdecznie zapraszamy.


7. W sobotę o godz. 17.00 będzie Msza św. na cmentarzu. Po Mszy św. nabożeństwo majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych i prosimy o robienie porządków przy grobach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dziękujemy za kulturę zachowania porządku na cmentarzu. Jak zawsze przy takich nabożeństwach złożymy ofiary na potrzeby cmentarne.


8. W przyszłą niedzielę 10 maja dzieci klas II przeżyją I Komunię Świętą z udziałem Rodziców i Chrzestnych i zaproszonych Gości. W związku z tym kilka informacji:


A. W sobotę o godz. 8.30 będzie I Spowiedź dzieci klas II, ich Rodziców i Chrzestnych. Bardzo serdecznie prosimy by wszystkie dzieci przyszły na tę godzinę. Przed ich Spowiedzią będzie wspólne przygotowanie.


B. W niedzielę dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.15 i ustawiają się koło kościoła od strony zakrystii. Po błogosławieństwie Rodziców w uroczystej procesji zostaną wprowadzone do kościoła na Mszę św. w czasie, której przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do serca.


C. Bardzo prosimy, aby na Mszę św. o godz. 10.30 przyszli Rodzice, Chrzestni, Rodziny i Goście Komunijni. Pozostali niech skorzystają z Mszy świętych o innej porze.


D. Podczas I Komunii św. w kościele robią zdjęcia tylko wyznaczeni i wybrani przez Rodziców: fotograf i kamerzysta. Inni muszą się zadowolić filmowaniem i robieniem zdjęć w innych miejscach. Prosimy o zachowanie porządku.

E. Dzieci klas II będą mieć próbę we wtorek o 16.00 a na generalną próbę razem z Rodzicami przyjdą w czwartek na godz. 16.30. Obecność sumienna i obowiązkowa.


9. Z racji I Komunii św. comiesięczna składka na spłatę długu na parking będzie dopiero w III niedzielę miesiąca. Dziękujemy bardzo serdecznie za złożone ofiary w kwocie 3.051 zł. w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.

10. Nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.


12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Fryderyk Boda l. 75. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

13. Przypominamy o pielgrzymce do Częstochowy i Lichenia w dniach od 2 do 4 VI. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do wyjazdu.

14. Pozostańmy wszyscy na wspólną krótką Adorację Najświętszego Sakramentu. A na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.DZIEŃ SKUPIENIA I MODLITW DO CHRYSTUSA UKRZYŻOWANEGO I CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

PIĄTEK 8 MAJA 2009 ROK6.30 - Godzinki o Męce Pańskiej


7.00 - Msza św. a po Niej wystawienie Najświętszego Sakramentu
Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas


9.00 - Adorują pp. Emeryci i Renciści z ul. Krzyskiej i poprzecznych

10.00 - Adorują pp. Emeryci z ul. Nowodąbrowskiej i poprzecznych

11.00 - „ Róże Matek pp. Teresa Biedroń i Joanny Sasak

12.00 - „ „ „ „ Krystyny Osmola i Natalii Jachym

13.00 - „ „ „ „ Heleny Ptasznik i Janiny Kiełbasa

14.00 - „ „ „ „ Adelii Kopeć i Stanisławy Bilińskiej

15.00 - „ „ „ „ Zyty Małeckiej i Danuty Gasiciel

16.00 - „ Róże Ojców pp. Stanisława Drwala i Władysława Szatki

17.00 „ „ „ pp. Zdzisława Cieśli i Stanisława Golca


18.00 - Nabożeństwo majowe i Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. Po nim Msza św. z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego.

20.00 - DROGA KRZYŻOWA w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II, modlitwa o beatyfikację i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego.

Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w Dniu Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia a szczególnie wieczorem.
MODLIMY SIĘ WSPÓLNIE O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie