UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12 IV 2009 r. 2009-04-11

Wielkanoc to dzień zwycięstwa. Wielkanoc to dzień radości. Wielkanoc to dzień dumy i chwały Chrystusa zmartwychwstałego. Wielkanoc jest również dniem zwycięstwa, radości i dumy Jego uczniów. Jako uczniowie zmartwychwstałego Chrystusa stajemy wobec tajemnicy pustego grobu i radujemy się wraz z całym Kościołem z tego „dnia, który Pan uczynił”. Przystępujemy do celebrowania najważniejszej uroczystości w ciągu całego roku liturgicznego i najwspanialszej tajemnicy naszej wiary, która daje nam nadzieję na nasze osobiste zmartwychwstanie i życie wieczne z Chrystusem Uwielbionym.

Tego Chrystusa, który swoją Boską mocą pokruszył więzy śmierci i zwyciężył grzech, prośmy, aby przebaczył nam grzechy i przyjął naszą świąteczną ofiarę uwielbienia.1. Msze św.: jak zawsze w niedziele, o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 15.00 Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Nieszpory świąteczne będą o godz. 17.30 połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Msza św. wieczorna o godz. 18.00


2. Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nieszporów nie będzie. Składka na tacę zgodnie z decyzją biskupa tarnowskiego w Poniedziałek Wielkanocny jest przeznaczona na rzecz Wydziału Teologicznego w Tarnowie PAT w Krakowie. W tym dniu będzie czytany jako promocja Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II tradycyjny list Księdza Rektora tej uczelni.


3. W tygodniu Msze św. rano godz. 6.30 i wieczorem o 18.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego będzie po wieczornych Mszach świętych. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek zapraszamy dzieci klas II z Rodzicami na cotygodniowe spotkanie modlitewne połączone z omówieniem I Spowiedzi i I Komunii św.


5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie będzie Drogi Krzyżowej. Natomiast będzie spotkanie Grupy Ojca PIO. Rozpocznie się Różańcem o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy


6. W przyszłą niedzielę II Wielkanocy, przeżywamy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to święto Caritasu. Jak co roku z okazji tego święta w naszej parafii tym razem złóżmy ofiary do skarbony przy figurze Św. Antoniego.7. W przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Prosimy wszystkich należących do Róż o sumienną obecność.


8. W przyszłą niedzielę, 19 kwietnia, przypada czwarta rocznica wyboru Ojca Świętego Benedykta XVI. Jak pamiętaliśmy i pamiętamy o Janie Pawle II, tak wspierajmy modlitewnie jego następcę, aby Duch Święty podtrzymywał swymi darami jego pasterską posługę.


9. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.


10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.


11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Drogim Parafiankom i Parafianom za liczny i pobożny udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia , w Adoracjach przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękujemy tym, którzy je przygotowali i prowadzili. Dziękujemy także za liczny udział w Gorzkich Żalach i w Drogach Krzyżowych w Wielkim Poście oraz za ich przygotowanie i prowadzenie. Serdecznie dziękuję Księżom: Ks. Katechetom: Januszowi i Pawłowi i Mirosławowi. Dziękujemy Siostrom Zakonnym, szczególnie Siostrze Zakrystiance Robercie i Siostrze Agacie, p. Organiście, ceremoniarzom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Młodzieńcom – strażakom trzymającym straż przy Grobie Pańskim. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz za wykonanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Bożego pod kierunkiem Siostry Roberty. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na dekoracje i kwiaty w czasie Gorzkich Żali, które zostały przekazane Siostrze Robercie. Efekty waszych ofiar widać w kościele. Wszystkim niech wynagrodzi Chrystus Cierpiący i Zmartwychwstały. Bóg zapłać.


12. Niech radosne Alleluja, które za chwilę rozlegnie się podczas liturgicznego rozesłania nas, uczniów Chrystusa, pomoże nam zanieść Chrystusowy pokój tym, którym go brakuje: chorym, cierpiącym, samotnym, bezrobotnym, wątpiącym, a nawet niewierzącym. Niech radość wielkanocna nigdy nie zgaśnie w naszych sercach! Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza wszystkich swoimi łaskami, darzy zdrowiem, siłą i radością. Chrystus Zmartwychwstał prawdziwie. Alleluja. Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy umacnia nas w głoszeniu wspaniałej prawdy naszej wiary. Szczęść Boże wszystkim, na radosne przeżywanie świąt i na cały wielkanocny tydzień.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie