VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 LUTEGO 2009 ROK 2009-02-14

Zatroskani o autentyczne życie przychodzimy do Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. On jest wśród nas i jest dla nas, zwłaszcza w Eucharystii. Ona daje nam możliwość doświadczenia miłującej obecności Boga w naszej codzienności. Miłość Boga leczy nas z trądu grzechu i wprowadza na drogę świętości. Nieustannie jednak trzeba nam wołać o łaskę nawrócenia i gotowości życia na chwałę Boga. Otwarci przez wiarę, nadzieję i miłość na początku tej Eucharystii przeprośmy za wszystkie nasze grzechy, abyśmy mogli godnie uwielbiać naszego Stwórcę i Odkupiciela.Przypominamy, że dzisiejsza składka jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie na jego utrzymanie i rozbudowę. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.


1. Porządek Adoracji - 40 Godzinnego Nabożeństwa będzie dzisiaj taki jak w ubiegłą niedzielę. Adorację rozpoczynają dzieci od godz. 14.30, od godz. 15.00 adorują Matki, Niewiasty od 16.00 Ojcowie a od godz. 17.00 Młodzież żeńska i męska. O godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej Adoracji 40 Godzinnego Nabożeństwa i tak pokierujmy swoim czasem, aby w wyznaczonym terminie trwać przy Chrystusie Eucharystycznym.


2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przyjdźmy jak najliczniej na Mszę św. o godz. 17.00 i pozostańmy na Nowennę. Przedstawiajmy Matce Bożej nasze podziękowania i prośby pisząc je na kartkach, które będą odczytywane na Nowennie.


3. W piątek pamiętajmy o cotygodniowej Drodze Krzyżowej po wieczornej Mszy św. w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy świętej o godz. 7.00. Ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie parafii oraz pokrycie kosztów ogrzewania i prądu w budynkach parafialnych.


5. W tym tygodniu będą spotkania w Domu Katechetycznym;

W środę po Nowennie - dla Caritasu i wolontariuszy.

W czwartek po wieczornej Mszy św. - Krąg Biblijny

W piątek spotkanie Grupy Ojca PIO. Rozpocznie się Mszą św. o 17.00, po niej Droga Krzyżowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z odmawianiem Różańca.


6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Bronisława Zdeb l. 82, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Rodzinie wyrażamy nasze współczucie a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

8. Uczestnicząc w Eucharystii, doświadczyliśmy miłującej obecności Boga, który obdarza nas darem wiary, urzeczywistniającej się poprzez nadzieję i miłość. Starajmy się trwać w niej mocno, poprzez codzienną modlitwę i realizowanie nauki Chrystusa w spełnianiu naszych zadań i powinności. Na dobre przeżycie tego tygodnia życzymy wszystkim Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


OGŁOSZENIA DODATKOWE


* Coraz bliżej Wielki Post. Już za dziesięć dni, 25 lutego, przypada Środa Popielcowa. Biorąc udział w balach, zabawach, dyskotekach kończących karnawał, pamiętajmy o poszanowaniu zasad wiary i chrześcijańskiego życia. Pan Bóg błogosławi każdą ludzką radość, ale smuci się z każdej ludzkiej nieprawości. Pamiętajmy zwłaszcza o niedzielnej Eucharystii, bo przecież nic na tym świecie nie powinno nas oddzielać od Chrystusa.


* Przyszła niedziela, 22 lutego, przypada święto Katedry świętego Piotra. Już od IV wieku rzymianie obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji panującego nam obecnie Ojca Świętego Benedykta XVI. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.


* W trudnym okresie zimowym, właśnie w duchu zbliżającego się Wielkiego Postu i w roku duszpasterskim szczególnie poświęconym obronie ludzkiego życia, z uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie. Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami. Może blisko nas jest bieda, są jakieś strapienia, panuje głód. Bądźmy wrażliwi i nie szczędźmy tej zwykłej, samarytańskiej pomocy, zwłaszcza dzieciom, które nie spotkały w swym życiu zbyt wiele serca. Dzielmy się z tymi, którym brakuje, a Pan Bóg z pewnością to widzi i wynagrodzi.


W tym tygodniu patronują nam:


* 17 II - św. Założyciele Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny, czyli sług Maryi. Dokładnie było ich siedmiu. Wspólnotę założyli w pierwszej połowie XIII wieku. Jej członkowie, wędrowni kaznodzieje, rozważali szczególnie Mękę Pańską i mieli żywą cześć do Matki Bożej Bolesnej

* 21 II - św. Piotr Damiano (1007-1072), biskup i Doktor Kościoła, uczony, pisarz i odnowiciel Kościoła<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie