NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 11 STYCZNIA 2009 r. 2009-01-11

Wraz z całym Kościołem przeżywamy dzisiaj święto Chrztu Pańskiego. Wspominając chrzest Jezusa w rzece Jordan, uświadamiamy sobie, że nasze życie z Chrystusem rozpoczęło się wraz z przyjęciem przez nas sakramentu chrztu świętego. Niech udział w tej Najświętszej Ofierze będzie dla nas okazją do dziękczynienia za dar włączenia nas w Chrystusa i do Kościoła. Prośmy także, abyśmy wiernie trwali przy Chrystusie i we wspólnocie dzieci Bożych – w Kościele. Składka na tacę przeznaczona jest na spłatę długu na parking. Przeprośmy teraz Boga za nasze grzechy, zwłaszcza za to, że niekiedy sprzeniewierzyliśmy się przyrzeczeniom chrzcielnym, abyśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Mszy Świętej.

1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory. Serdecznie zapraszamy.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

3. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św.

4. Cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II będzie po Mszy świętej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę, 17 stycznia, przypada Dzień Dialogu Chrześcijańsko-Żydowskiego. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych starszych braciach w wierze, prosząc Boga o wzajemne przebaczenie krzywd, uprzedzeń, coraz lepsze zrozumienie i wzajemną miłość. Te intencje włączmy w naszą codzienną modlitwę.

6. W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W czasie tego tygodnia modlimy się, aby spełniło się pragnienie Chrystusa, żeby wszyscy Jego wyznawcy stanowili jedną owczarnię.

7. W tym tygodniu będą miały spotkania w domu parafialnym po wieczornym nabożeństwie:

1. W środę Caritas i Franciszkanki Zakon Świeckich

2. W czwartek Krąg Biblijny

3. W piątek po Drodze Krzyżowej w kościele będzie nabożeństwo Grupy Ojca PIO

8. W Uroczystość Trzech Króli Kolędnicy Misyjni zakończyli w naszej parafii kolędowanie i przynieśli na dary ofiarne złożone przez parafian ofiary w kwocie 2 524 zł, 12 euro i 5 funtów. Kolędowało 8 grup kolędników misyjnych, w których zaangażowało się 42 dzieci a także dorośli jako opiekunowie poszczególnych grup. Dziękujemy za ofiary, które są przeznaczone na projekty w krajach misyjnych.

9. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.

10. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. W ten sposób możemy zadecydować, żeby przynajmniej 1% naszego podatku poszedł na cele, które są bliskie każdemu z nas. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie - my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Dlatego Ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

11. Porządek Kolędy (w osobnej informacji)

12. Miłość Boga i nasze z Nim zjednoczenie, które dokonało się w sakramencie Chrztu Świętego, są źródłem naszej radości i szczęścia. Doświadczyliśmy tego także podczas Eucharystii. Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas umocnieniem na
rozpoczynający się tydzień, który dziś rozpoczęliśmy. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

W tym tygodniu patronują nam:
13 I – św. Hilary (między 310 a 320 – 367), biskup i Doktor Kościoła,v wielki miłośnik i znawca Pisma Świętego oraz obrońca bóstwa Chrystusa w sporach teologicznych IV wieku (wspomnienie dowolne);
17 I – św. Antoni (251-356), opat. Ten słynny pustelnik do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe).

W „GN” przeczytamy m.in.:
* opis krok po kroku jak wygląda procedura zapłodnienia in vitro
* wstrząsające świadectwa trzech małżeństw nie mających dzieci ale nie uciekających się do metody in vitro
* dlaczego oszczędności zgromadzone w II filarze nie będą dziedziczone?
* jak się zostaje watykańskim dyplomatą?
* o próbie zrozumienia konfliktu izraelsko-palestyńskiego
* dlaczego warto pielgrzymować z diecezjalnym biurem pielgrzymkowym z Porąbki Uszewskiej?

Natomiast w „Niedzieli” przeczytamy o kolędzie w rodzinie, jak znaleźć prapradziadka. Do „Niedzieli” dołączono album o ks. Jerzym Popiełuszce i dlatego kosztuje 6 zł.

W "Źródle" znajdziemy fragmenty katechezy Ojca Św. Benedykta XVI przed modlitwą „Anioł Pański” 28 grudnia 2008 r.; *Rodzina wypełnia wolę Boga * Chrześcijańska odwaga * Czarna legenda – świetlana prawda * Cmentarze wojny i aborcji. Cena Źródła podana jest na okładce pisma.