II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU - 4 STYCZNIA 2009 r. 2009-01-04

Zanurzeni w tajemnicy Bożego Narodzenia, nadal trwamy w radości z faktu, że „Słowo stało się ciałem”, że Bóg dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. W dzisiejszą pierwszą niedzielę stycznia pragniemy uwielbiać Boga Ojca nie tylko za dar wcielenia Jezusa Chrystusa, lecz także za dar nowego roku, jaki z Jego miłosierdzia otrzymujemy. Bóg jest źródłem i początkiem wszystkiego, także naszego życia i czasu. Dlatego Jemu chcemy powierzyć naszą przyszłość, także rozpoczynający się nowy rok.

Dziś podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w modlitewnym zamyśleniu będziemy starać się zgłębiać tajemnicę Boga Ojca jako wzoru wszelkiego ojcostwa. Rozważymy, jak wielkim i pięknym jest powołanie nie tylko do macierzyństwa, ale również do ojcostwa. Na początku tej Eucharystii uznajmy, że jesteśmy grzeszni i prośmy naszego Ojca w niebie o przebaczenie.

Po południu o godz. 15.00 Msza św. Na godz.17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Po nich wieczorna Msza św.

1. We wtorek Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwana Trzech Króli. Jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Patronalnym Świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka w tym dniu jest przeznaczona na cele misyjne. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 16.00 Kolędnicy Misyjni złożą dary na Misje, które otrzymali w czasie kolędowania. W tym też dniu przypada jedenasta rocznica przyjęcia Sakry Biskupiej naszego Ks. Biskupa Ordynariusza Wiktora Skworca. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza św. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie o godzinie 18.00


2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. W szczególny sposób serdecznie zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum i Ich Rodziców na comiesięczne spotkanie modlitewne przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy świętej również będą omawiane sprawy związane z przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.


3. W czwartek o godz. 17.00 będzie comiesięczne spotkanie modlitewne dla klas II przed I Komunią świętą. Prosimy o sumienną obecność wszystkich dzieci i ich Rodziców. Po Mszy św. będą omawiane sprawy związane z I Komunią.
Po skończonym spotkaniu z dziećmi w kościele będzie w sali domu parafialnego Krąg Biblijny. Zapraszamy.


4. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po Niej Franciszkański Zakon Świeckich i Caritas rozpoczyna całodzienną Adorację, która potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta z kazaniem po Niej cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą jego beatyfikację i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Porządek Adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń, z którym prosimy zapoznać się zwłaszcza Róże zarówno Matek jak i Ojców. Przyjdźmy jak najliczniej na wieczorne nabożeństwo.


5. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na spłatę długu zaciągniętego na parking.


6. W minionym tygodniu odszedł do Pana + Jan Łuszcz l. 82. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….


7. W rozpoczętym roku 2009 w naszej parafii św. Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie będą comiesięczne spotkania informacyjno-formacyjne zwane katechezą dorosłych. Ruch ten powstał w kościele na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych i był ofertą skierowaną do ludzi zatroskanych o swoje życie religijne i odpowiednią wiedzę teologiczną. Jeżeli zasada podana przez św. Tomasza z Akwinu; „wiedzieć, aby kochać” ma się przełożyć na nasze lepsze życie, to wiedzę religijną należy ciągle uzupełniać, by Chrystusa coraz bardziej poznając – kochać. Spotkania takie planujemy urządzać w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 15.00 w sali domu parafialnego. W każdym miesiącu, oprócz wakacji, będzie można posłuchać i podyskutować wspólnie na zasygnalizowane tematy. Spotkanie zwykle trwa około godziny i składa się z wykładu w odnośnej materii oraz dyskusji i pewnych wnioskach, do których uczestnicy dochodzą sami. Już dzisiaj wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy, bo doświadczenia innych Wspólnot z taką formą katechizacji są, jak najbardziej pozytywne. Dzisiaj o godz. 16.00 będzie pierwsza Katecheza, którą przeprowadzi Ks. Janusz. Dzisiejszy temat: Czy każdy może zostać teologiem?.


8. Porządek kolędy (zamieszczony został osobno)


9. We wtorek po Mszy św. o godz.16.00 będą Jasełka w kościele w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum. Serdecznie zapraszamy.


10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.


11. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie