XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 PAŹDZIERNIKA 2008 ROK 2008-10-05

Jako uczniowie Chrystusa gromadzimy się z potrzeby serca jak w każdą niedzielę na Mszy Świętej. Ten cotygodniowy obowiązek dla niektórych z nas wydaje się jednak być zbyt wymagającym. Dzisiejsza Ewangelia zachęca nas do odpowiedzi na dwa pytania: Jak zabiegamy o swoje zbawienie, czyli jaką jesteśmy latoroślą, zieloną czy już dawno uschłą? Czy latorośl, którą jesteśmy na co dzień, przynosi owoce, czy też tylko wyjaławia ziemię. Być uczniem Chrystusa to nie tylko przyjąć chrzest i uczestniczyć w nabożeństwach, ale nieustannie troszczyć się, by trwać w Bogu i przynosić dobre owoce swojego życia. O to módlmy się podczas tej Eucharystii.
1. Z racji I niedzieli o godz. 15.00 będzie Msza św. podczas której będzie udzielany chrzest a o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, kto tylko może. W tygodniu Różaniec także o godz. 17.15. Prosimy i zachęcamy, aby z każdej rodziny ktoś był obecny zawsze w tygodniu na tym nabożeństwie, by z Maryją trwać na modlitwie i wypraszać potrzebne łaski. Matka Boża wciąż prosi Odmawiajcie Różaniec. Swoją obecnością na Różańcu odpowiadajmy na Jej prośbę.

2. Młodzież klas III Gimnazjum i Rodziców zapraszamy w czwartek na comiesięczne spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania na nabożeństwo różańcowe i Mszę św.

3. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca, Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po Niej rozpoczyna się Adoracja Najświętszego Sakramentu według programu wywieszonego w gablocie ogłoszeń. O godz. 17.15 będzie Różaniec a po nim Msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża św.

4. W tym dniu będzie spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio. Spotkanie rozpocznie się nabożeństwem różańcowym a zakończy się Drogą Krzyżową, która jak zwykle będzie o godz. 20.00 prowadzona przez Gimnazjum im. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że w tym roku przypada 30 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża.

5. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na cmentarzu. O godz. 16.00 będzie Msza święta a po niej Różaniec. Przyjdźmy jak najliczniej aby wspólnie modlić się za naszych bliskich zmarłych.

6. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywać jako Dzień Papieski. Jest on obchodzony od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jego integralną częścią jest zbiórka do puszek przy kościołach na stypendia dla uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej. Te zbiórkę przeprowadzi Młodzież naszego Gimnazjum. Oprawę liturgiczną na Mszy św. o godz. 9.00 przygotuje Młodzież Gimnazjum a Mszy św. o godz. 10. 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej.

7. Również w przyszłą niedzielę będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla matek a składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Stanisława Nowakowska l. 86.
Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy

Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

10. Przypominamy jak zwykle o robieniu porządków przy grobach i placach na cmentarzu, tym bardziej, że zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Prosimy o zachowanie czystości oraz o składanie śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Korzystajmy ze sprzyjającej pogody. Nie zwlekajmy z tymi porządkami do ostatniej chwili bo trzeba wywieźć śmieci i to kilkakrotnie po czynionych pracach. Przestrzegamy przed przywożeniem śmieci z poza cmentarza, bo kto tak uczyni będzie ukarany mandatem przez odpowiednie służby miejskie. Prosimy także zwracać uwagę by nie palić w pojemnikach żadnych śmieci.

Wypominki będziemy przyjmować od przyszłej niedzieli. Składamy serdeczne

Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.

11. Są jeszcze do nabycia „Krążki Nadziei” - symboliczny znak otwartego serca. Krążki są rozprowadzane przy kościele i w zakrystii; ofiara 5 zł.

12. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację


OGŁOSZENIA DODATKOWE

W tym tygodniu patronują nam:

* w poniedziałek, 5 października, o wstawiennictwo prosimy świętąv Faustynę Kowalską, siostrę ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Ojciec Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego Miłosierdzia", która wyszła z Polski.

* w czwartek, 9 października, wspominamy błogosławionego Wincentegov Kadłubka, biskupa krakowskiego, uczestnika Soboru Laterańskiego IV. Spisał on dzieje naszego narodu w swojej kronice.

* w piątek, 10 października, modlimy się przez pośrednictwov błogosławionej Marii Angeli Truszkowskiej, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Felicjanek zajmujących się biednymi dziećmi.

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in.:

* pierwszy odcinek nowego cyklu „Klucz do św. Pawła”, przybliżającego przesłanie apostoła
* świadectwa o różańcu, modlitwie ogromnej mocy
* wykład Rocca Buttiglionego o cenie, jaką płaci polityk za wierność swojemu sumieniu
* czym zajmie się Synod Biskupów od dziś obradujący w Rzymie

W „Niedzieli” przeczytamy:
* o apostole miłosierdzia bł. ks. Michale Sopoćce
* rozmowy o różańcu
* dlaczego zlustrowano tylko Kościół<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie