XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 VIII 2008 ROK 2008-08-24

Na niedzielnej Eucharystii gromadzi nas nasza wiara w Bóstwo Jezusa Chrystusa, który nie pogardził naszym człowieczeństwem i przyjął ludzką naturę, aby ją ubóstwić. Wiara w Bóstwo Jezusa, którą nas Bóg obdarza niech się umocni i niech będzie świadectwem, że jesteśmy prawdziwymi uczniami Chrystusa. Abyśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Eucharystii, przeprośmy Boga za nasze grzechy, zwłaszcza przeciw wierze.


Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiaj w naszej parafii przebywa Ks. wikariusz ze Słopnic Dolnych k. Limanowej gdzie buduje się kościół. Nasza parafia jest wyznaczona przez Ks. Biskupa Ordynariusza do pomocy duchowej i materialnej tej parafii. Witamy bardzo serdecznie Ks. Mieczysława Smolenia, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary na tacę przeznaczone na wsparcie budowy kościoła.

1. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. W dniu 26 sierpnia obchodzimy w Kościele Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Jasna Góra stała się duchową stolica naszej Ojczyzny. Losy naszego narodu na zawsze związały się z Jasnogórska Panią czczoną jako Królowa Polski. Świadomi pomocy Maryi, dziękujmy za wszelkie łaski nam wyproszone. Zapraszamy na wieczorną Mszę świętą.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

4. Nie zapomnijmy o Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II o wyniesienie Go na ołtarze. Dziękujemy za obecność.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Bogumiła Kawa l. 65 i + Mieczysław Sasak l. 82. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie………….

7. W przyszłą niedzielę zgodnie z apelem Ks. Biskupa Ordynariusza będą zbierane ofiary na rzecz poszkodowanych na Ukrainie, Gruzji i naszych rodaków dotkniętych trąbą powietrzną

8. Umocnieni słowem Bożym i Eucharystią idźmy do środowisk, w których wiara jest nieraz bardzo anemiczna. Błogosławieństwo Boga w Trójcy Świętej Jedynego niech uczyni nas wiarygodnymi świadkami, gdziekolwiek nas Pan postawi. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie