XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 SIERPNIA 2008 ROK 2008-08-17

W imię Trójcy Przenajświętszej, w jedności z całym Kościołem, gromadzimy się w niedzielę – dzień Pański na Mszy Świętej, będącej źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego. W czasie tej wielkiej tajemnicy naszej wiary Bóg udziela nam swojego miłosierdzia i uzdalnia do bycia miłosiernym, na wzór Jego Syna, Jezusa Chrystusa. Dziękujmy za ten wielki dar i prośmy, abyśmy go z wiarą, miłością oraz czystym sercem przyjęli. Dlatego przeprośmy teraz Boga za wszystkie nasze zaniedbania i słabości.


Przypominamy, ze dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na KUL i PAT. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Dziś wyruszyła Piesza Tarnowska Pielgrzymka do Częstochowy. Łączmy się duchowo z diecezjanami i parafianami pielgrzymującymi do Matki Bożej na Jasną Górę. Relacje z pielgrzymki są codziennie w radiu RDN Małopolska i w internecie na stronie: www.ppt.lap.pl

2. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św.

3. Pamiętajmy, że w piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłe wyniesienie Go na ołtarze. Niech nasza liczna obecność będzie wyrazem wdzięczności za Jego posługę i przypomnieniem o Jego codziennej Drodze Krzyżowej.

4. Od najbliższej soboty rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci MB Pocieszenia w Pasierbcu koło Limanowej. Szczegóły tego odpustu są podane w gablocie parafialnej

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy o tym pamiętać.

6. Również w przyszłą niedzielę odpust w Pawęzowi połączony z Jubileuszem 50 lecia poświęcenia Kościoła N.M.P. Królowej Świata. Uroczysta suma o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza.

7. Nadal w wielu parafiach naszej diecezji prowadzona jest budowa kościołów. Działanie to jak zawsze związane jest z poważnym zaangażowaniem i wysiłkiem miejscowej wspólnoty. W dziele budownictwa sakralnego nie powinno zabraknąć duchowej i materialnej pomocy całego Kościoła Tarnowskiego. W związku z tym jak już informowaliśmy Ks. Biskup Ordynariusz ustanowił parafie patronackie. Nasza parafia patronuje w diecezji budowę kościoła w Słopnicach Dolnych k. Limanowej. W przyszłą niedzielę przyjedzie Ks. Proboszcz tej parafii Ks. Jan Gniewek wygłosi kazania i zbierze ofiary na ten cel. Wspomóżmy ofiarą na tacę tę budowę.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej informuje, że kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w szkole Podstawowej nr 14 w Tarnowie, 22 sierpnia w piątek od godz.14.00 do 16.00. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

10. Od najbliższej soboty rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci MB Pocieszenia w Pasierbcu koło Limanowej. Szczegóły tego odpustu są podane w gablocie parafialnej

11. Bóg okazał nam swoje miłosierdzie. Przyjął nasze dary, które złożyliśmy na ołtarzu i przemienił swoją łaską. Teraz kolej na nas – bądźmy miłosierni, jak miłosierny jest nasz Ojciec w niebie. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

Ogłoszenia dodatkowe

W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek, 18 sierpnia, wspominamy błogosławioną siostrę Sancję Szymkowiak, wielkopolską serafitkę, którą podczas ostatniej wojny wielu ludzi nazywało „aniołem dobroci".

w środę, 20 sierpnia, modlimy się przez pośrednictwo świętegov Bernarda, opata cystersów w Clairvaux (Francja) i Doktora Kościoła. Był wielkim myślicielem, teologiem i mistykiem, nazywano go „wyrocznią Europy".

w czwartek, 21 sierpnia, wspominamy świętego Piusa X, papieża, któryv odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą. Nazwano go „papieżem dzieci".

w sobotę, 23 sierpnia, prosimy o pośrednictwo błogosławionegov Władysława Findysza, proboszcza w Nowym Żmigrodzie koło Jasła (obecnie diecezja rzeszowska), męczennika systemu komunistycznego w Polsce.

W najnowszym „Gościu Niedzielnym" warto przeczytać między innymi:* o tym co nam mówi dogmat o Wniebowzięciu NMP

* o pogotowiu modlitewnym działającym w Warszawie

* o podatkach, które urzędy skarbowe zwrócą pracującym za granicą

* o codziennych absurdach w Korei Północnej

* czy ziołami można wyleczyć wszystkie choroby<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie