XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 SIERPNIA 2008 ROK 2008-08-10

Zgromadziliśmy się na niedzielnej Eucharystii, aby spotkać się z Bogiem i umocnić naszą wiarę w Jego bliskość z nami. Pośród burz i niepokojów współczesnego świata potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech ten udział we Mszy Świętej będzie naszym szczerym wyznaniem wiary i pogłębieniem naszej więzi z Bogiem. A za to, że nie zawsze pokładaliśmy naszą nadzieję w Panu, przeprośmy Go, by móc godnie uczestniczyć w Jego ofierze.


1. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00

2. W poniedziałek, 11 sierpnia, przypada wspomnienie świętej Klary, dziewicy. Idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie w środę po Mszy św. wieczornej.

4. W najbliższy czwartek, 14 sierpnia, w wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przypada liturgiczne wspomnienie kapłana i męczennika, franciszkanina, świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Jest bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. „W tym miejscu straszliwej kaźni, która przyniosła śmierć czterem milionom ludzi z różnych narodów, ojciec Maksymilian Kolbe odniósł duchowe zwycięstwo, podobne do zwycięstwa samego Chrystusa, oddając się dobrowolnie na śmierć w bunkrze głodu za brata" - tak mówił o tej pięknej postaci Ojciec Święty Jan Paweł II w 1979 roku. Niech heroiczna miłość Boga i bliźniego świętego Maksymiliana będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

5. W piątek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mamy w tym dniu obowiązek pod grzechem ciężkim uczestniczenia we Mszy św. Ponieważ jest to święto kościelne i państwowe dlatego Msze święte będą jak w niedziele wakacyjne o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W tę jakże piękną, maryjną uroczystość, tradycyjnie w naszych świątyniach święcone są wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk. Poświęcenie będzie po Mszach świętych. Ofiarujmy Maryi nie tylko poświęcone w tym dniu bukiety i wieńce, ale przede wszystkim serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. W ten dzień też tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, by wspominać „Cud nad Wisłą" z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu. W tym też dniu Odpust w Brzozówce. Uroczysta Suma o godz. 11.00.

6. Wieczorem w piątek o godz. 20.00 kolejna Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację.

7. W niedzielę 17 VIII wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymów zwłaszcza z naszej parafii już dziś polecamy Panu Bogu i Matce Najświętszej oraz prosimy Ich o modlitwę w intencji naszej parafii. Relacje z pielgrzymki będą codziennie w radiu RDN Małopolska i w internecie na stronie: www.diecezja.tarnow.pl

8. W przyszłą niedzielę składka na tacę jest przeznaczona na KUL i PAT przeniesiona z dzisiejszej niedzieli z racji zbierania ofiar na pokrycie pożyczki na parking.

9. Komunikat Rady Duszpasterskiej……………załącznik…………………

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do stołu Pańskiego.

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Kazimierz Jarek l. 82, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.30 na naszym cmentarzu. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…………………….

12. Pan Jezus pozwolił nam w czasie tej Eucharystii doświadczyć swojej miłości i bliskości. Wracając do naszych spraw codziennych, do niepokojów i trosk, jakie niesie życie, pamiętajmy o tym, że Jezus jest z nami. Jemu powierzajmy siebie i naszych bliskich. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie