XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 SIERPNIA 2008 ROK 2008-08-03

Z naszego krajobrazu znikają złote łany zbóż. Okres żniw skłania do zadumy nad wartością daru, jakim jest chleb. Gdyby go zabrakło, to nie cieszyłby ani wakacyjny wypoczynek, piękna pogoda czy malownicze krajobrazy. Jezus polecił nam modlić się do Ojca o chleb powszedni. Gdy zasiadł z uczniami do paschalnego stołu, przemienił chleb w swoje Ciało i uczynił go pokarmem dla nas. Teraz także, podczas sprawowania tej Eucharystii, dary ziemi i owoc pracy naszych rąk staną się mocą Ducha Świętego pokarmem na każdy dzień. Niech nasz udział w tej Mszy Świętej będzie świadectwem naszej mocnej wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina oraz prośbą, byśmy mądrze i roztropnie używali darów, jakimi nas Bóg obdarza.

Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego po Mszy świętej pozostajemy na krótką wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu.

1. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z racji I niedzieli miesiąca. Wieczorna Msza św. jak zwykle o godz. 18.00.

2. W środę Msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 Przypada wtedy święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Chrystus wzywa nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Szczegóły podane są w gablocie ogłoszeń. Adoracja potrwa do godz. 17.45. O tej godz. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego, o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dniu Skupienia szczególnie na Mszę św. wieczorną i Drogę Krzyżową. O godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację.

4. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą na cmentarzu o godz. 17.00. Uczcimy w sposób szczególny św. Maksymiliana Kolbego patrona kaplicy na cmentarzu. Zaprośmy również krewnych, których zmarli spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dbajmy o estetyczny wygląd naszego cmentarza pamiętając o tym, że jest to wizytówka naszej troski o zmarłych.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o obecność wszystkich Matek należących do Róż.

6. W drugą niedzielę sierpnia zawsze ofiary na tacę przeznaczone są na KUL i PAT. Ponieważ w II niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na cele inwestycyjne szczególnie na spłatę długu zaciągniętego na zakup działki na parking, dlatego ofiary na tacę na KUL i PAT będą przeniesione na trzecią niedzielę sierpnia.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

8. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek 4 sierpnia wspominamy świętego Jana Marię Vianneya, kapłana patrona proboszczów, w czwartek 7 sierpnia modlimy się przez wstawiennictwo błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, w piątek 8 sierpnia czcimy świętego Dominika, założyciela Zakonu Dominikanów a w sobotę św. Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein współpatronie Europy.

9. Trwają przygotowania do XXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Chętni do wzięcia udziału w Pielgrzymce mogą jeszcze zgłosić się u przewodników poszczególnych grup. Osoby, które z różnych powodów (zwłaszcza braku urlopu lub złego stanu zdrowia) nie mogą fizycznie wziąć udziału w tegorocznej pielgrzymce zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Przebieg całej pielgrzymki, jak co roku, będzie także przybliżany wszystkim zainteresowanym przez media diecezjalne: Radio RDN Małopolska, tarnowski „Gość Niedzielny" oraz portal internetowy Diecezji Tarnowskiej. Wszelkie dane dotyczące szczegółów tegorocznej pielgrzymki znaleźć można na stronie internetowej: http://www.ppt.lap.pl/. Zapraszamy.
10. Pozostając na wspólną Adorację wypraszajmy błogosławieństwo Boże by nas umacniało w kroczeniu drogą do Chrystusa i z Chrystusem. Polecajmy Bogu korzystających z urlopów i wakacji, tych dla których jest to czas ciężkiej pracy na roli. Zanośmy też gorącą prośbę o trzeźwość w naszym narodzie. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie