XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 LIPCA 2008 ROK 2008-07-27

Istnieją różne definicje człowieka. Mówi się, że człowiek to „istota rozumna", „istota pracująca", „istota kochająca". Do tych określeń, bez wahania, można dodać jeszcze jedno. Człowiek to „istota szukająca". Właściwie całe nasze życie jest szukaniem odpowiedzi na pytania o sposób życia.


Kiedy przychodzimy na Mszę Świętą, to jest to także rodzaj szukania kontaktu z Bogiem i z naszymi bliźnimi. Bóg zastawia dla nas stół swojego słowa i Eucharystii. Chce w ten sposób pomóc nam w odnalezieniu właściwej drogi i odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Otwórzmy się dzisiaj na to wszystko, co przygotował nam Pan, abyśmy powrócili do naszych codziennych obowiązków ubogaceni Jego słowem i obecnością.

1. Po Prymarii nauka stanowa i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Po południu o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 na którą serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca sierpnia. Msze św. wotywne będą rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. Skorzystajmy w tym czasie ze Spowiedzi św.

4. Z racji I piątku odwiedzimy chorych w piątek od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. W piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację. Po niej zakończenie w kościele i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego.

6. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca będzie Msza św. o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego. Przypominamy, że dzieci zgłaszamy wcześniej w kancelarii parafialnej najlepiej w tygodniu po wieczornej Mszy św. Chrzestni z innych parafii przynoszą zaświadczenia ze swoich parafii, że mogą pełnić funkcje Rodziców Chrzestnych.

7. W piątek rozpocznie się miesiąc sierpień. Jest on dla katolików w Polsce czasem szczególnego zdawania egzaminu dojrzałości chrześcijańskiej. W tym miesiącu bowiem wraz z całym kościołem w Polsce podejmujemy zobowiązania abstynencji od napojów alkoholowych. Niech ten ofiarny czyn będzie wyrazem naszego włączenia się w walkę Kościoła o trzeźwość naszego narodu, o jego przetrwanie i rozwój. Niech zaoszczędzona złotówka na alkoholu będzie pomocą dla ludzi potrzebujących pomocy czy na dobry cel przeznaczona.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Uzależnień w Tarnowie wraz z Diecezjalnym Apostolatem Trzeźwości zaprasza wszystkich zatroskanych o trzeźwość własną i naszego narodu, do wzięcia udziału w V Marszu Trzeźwości z kościoła Bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła św. Stanisława w Skrzyszowie, który odbędzie się 2 sierpnia 2008 r. Początek Marszu w kościele Bł. Karoliny o godz. 16.30. Marsz odbędzie się jak co roku pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca. W tym roku nasza diecezjalna inicjatywa jest jednocześnie jednym z punktów XIV WESELA WESEL, ogólnopolskiego spotkania małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe.

10. Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 14 w Krzyżu, dnia 29 lipca tj. we wtorek od godz. 15.00 do 16.30. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

11. Nasze życie jest nieustannym poszukiwaniem. Odchodząc do naszych codziennych zajęć, pamiętajmy, że warto trudzić się o skarb królestwa Bożego. Niełatwo jest go zdobyć, ale w przeciwieństwie do wszystkiego, co materialne i przemijające, jest to skarb wyjątkowy i trwały. W tym duchu przyjmijmy dar błogosławieństwa naszego Boga, źródła wszelkiej mądrości. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie