XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 LIPCA 2008 ROK 2008-07-20

Rozpoczęliśmy Eucharystię pieśnią, w której prosiliśmy Boga, aby obdarzył swój Kościół, czyli nas wszystkich, jednością i pokojem. Gromadzimy się, by słuchając słowa Bożego i przyjmując do swojego serca Ciało naszego Pana, Jezusa Chrystusa, ocenić własne życie, umocnić w sobie dobro, a osłabić zło. Dlatego prośmy Boga: „Przyjmij nas, Panie, stojących przed Tobą w duchu pokory. Niech ta Ofiara tak się dzisiaj dokona przed Tobą, Panie Boże, aby się Tobie podobała".
W imieniu Ks. Rektora dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Nieszporów nie ma. Przypominamy, że po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00, będzie poświęcenie i błogosławieństwo pojazdów. Wszystkim kierowcom potrzeba błogosławieństwa Bożego w sprawnym kierowaniu pojazdem. Tego błogosławieństwa potrzeba także wszystkim podróżującym, bowiem nasze życie bez codziennego korzystania z jakichkolwiek środków transportu, staje się właściwie niewyobrażalne. Skorzystajmy więc z możliwości uproszenia Bożej łaski w podróży.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej. Czcimy wtedy św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa.

3. W czwartek 24 lipca przypada liturgiczne wspomnienie Św. Kingi. Przypomnijmy i przybliżmy sobie tę wspaniałą postać. Urodziła się w 1234 r. jako córka króla węgierskiego Beli IV. Zaślubiona księciu krakowsko-sandomierskiemu Bolesławowi Wstydliwemu, przybyła do Polski. Złożyła wraz z mężem dozgonny ślub czystości. Wstąpiła jako tercjarka do III Zakonu św. Franciszka, a w kilka lat po śmierci męża do Klarysek, dla których ufundowała klasztor w starym Sączu. Jest też fundatorką kościołów w Nowym Korczynie i Bochni. Hojnie wspierała inne klasztory, kościoły a zwłaszcza przytułki. Warto pamiętać, gdy zwiedzamy zabytkowe świątynie na swych wakacyjnych szlakach, a zwłaszcza gdybyśmy znaleźli się w Starym Sączu.

4. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację.

5. W sobotę 26 lipca - Kościół wspomina świętych Joachima i Annę – Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Niech będzie to dla nas dzień wdzięczności, jaką powinniśmy okazywać naszym Rodzicom, Dziatkom, Babciom i wszystkim starszym osobom. Pamiętajmy o nich, utrudzonych i doświadczonych życiem, a przecież ciągle gotowych nas wspierać w trudnościach i służyć pomocą, zwłaszcza w naszych modlitwach tego dnia.

6. W przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

7. Przypominamy o zapisach na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w zakrystii u Siostry. Można też zapisywać się na duchową pielgrzymkę.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Kazimierz Lis l. 69. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie………….

10. Niech błogosławieństwo Boga pomoże nam znajdować „ziarna słowa Bożego", które Chrystus nieustannie rozsiewa wokół nas, aby wzrastało Królestwo niebieskie. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmujmy błogosławieństwo Boże. Pozostańmy na błogosławieństwo pojazdów.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie