XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 LIPCA 2008 ROK 2008-07-13

Przychodząc na Mszę Świętą, chcemy najpierw wsłuchiwać się w słowa Pana. Liturgia słowa pomaga nam przygotować się i głębiej przeżyć liturgię eucharystyczną, podczas której następuje przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa.. Chcąc w sposób owocny uczestniczyć w Ofierze Mszy Świętej, musimy zdobyć się na wysiłek skupienia. Nie jest to jednak łatwe i często nasze myśli znajdują się zupełnie gdzie indziej. Dlatego prośmy Boga o pomoc, a za wszystkie nasze dobrowolne uchybienia w tej dziedzinie przeprośmy Go teraz, na początku tej Mszy Świętej.


1. Porządek Mszy św. wakacyjny ; 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Nieszporów w czasie wakacji nie będzie. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację. Po niej zakończenie w kościele i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Bierzmy z radością udział w niej by choć w ten sposób spłacić dług wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

4. Ze względu na dzisiejszą składkę na potrzeby inwestycyjne zakupu działki na parking, składka na tacę na Seminarium Duchowne w Tarnowie będzie w przyszłą niedzielę.

5. Również w przyszłą niedzielę będzie poświęcenie pojazdów po Mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich posiadaczy pojazdów do skorzystania z poświęcenia i błogosławieństwa swoich pojazdów. Tak wiele niebezpieczeństwa jest na drogach, tyle wypadków i to nieraz śmiertelnych. Dlatego wszystkim kierowcom potrzeba błogosławieństwa Bożego w sprawnym kierowaniu pojazdem i uniknięciu nieszczęścia na drogach. Tego bezpieczeństwa potrzeba też podróżującym. Skorzystajmy więc z możliwości uproszenia Bożej łaski w podróży.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Mariusz Patoń l. 39. Jego pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00 na naszym cmentarzu. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…………..

8. Komunikat Rady Duszpasterskiej. ...

9. XXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska – 17 – 25 sierpnia. ...

10. Postawa wsłuchiwania się w słowo Pana jest warunkiem koniecznym bycia autentycznym uczniem Jezusa Chrystusa. Codzienne zabieganie nie zwalnia nas z tego obowiązku. Pomimo wszystkich naszych trosk i kłopotów, Bóg wzywa nas, abyśmy uważnie wsłuchiwali się w słowa pozostawione nam przez Jego Jednorodzonego Syna i wypełniali je w życiu. Niech zatem Boże błogosławieństwo pomaga nam odpowiadać na wymagania, jakie Jezus kieruje do nas na kartach Pisma Świętego. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie