XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 CZERWCA 2008 ROK - DIECEZJALNE ŚWIĘTO RODZINY 2008-06-13

Ewangelia przypomina nam o Jezusie, który nauczał w synagogach, a widząc tłumy ludzi, „litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce nie mające pasterza". Jezus zawsze troszczył się o ludzi, zwłaszcza tych, którzy stali się Jego uczniami. Dlatego powołał Apostołów i ich następców, aby kontynuowali Jego misję i otaczali duchową opieką każdego chrześcijanina, każdą rodzinę.
Dziś w Starym Sączu pod przewodnictwem prymasa Polski i biskupa tarnowskiego wiele rodzin z naszej diecezji uczestniczy w Pielgrzymce Rodzin. Na starosądeckich Błoniach obchodzone są centralne uroczystości Diecezjalnego Święta Rodziny. My, duchowo łącząc się w naszej parafii z pielgrzymami, módlmy się o świętość naszych rodzin. Prośmy gorącą modlitwą w intencji dzieci, młodzieży, małżeństw i rodzin o Boże błogosławieństwo. Niech przeżywanie tej niedzieli coraz bardziej uświadomi nam, jak wielkim darem Pana Boga dla człowieka jest rodzina.


Na początku tej Mszy Świętej przeprośmy Boga szczególnie za zło czynione przez nas w naszej rodzinie i przeciwko naszej rodzinie.

1. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa na które serdecznie zapraszamy. W tygodniu nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie po wieczornych Mszach świętych, podobnie w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Przypominamy o cotygodniowej Drodze Krzyżowej, w piątek o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację.

3. W przyszłą niedzielę przeżyjemy Uroczystość Odpustową ku Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma będzie o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Ks. Czesław Górka proboszcz z Łukowej obchodzący w tym roku Jubileusz 25 lecia Kapłaństwa. Po Sumie będzie Procesja Eucharystyczna dlatego prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci klas II w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie feretronów, sztandarów.

4. Szczególnie prosimy o udział wszystkich parafian w Mszach świętych w przyszłą niedzielę odpustową. Prosimy także i tych, którzy uczęszczają do innych kościołów Tarnowa o obecność w naszej parafii by mogli zyskać Odpust przysługujący za udział we Mszy św. w dniu uroczystości. Prosimy o zapraszanie swoich bliskich na uroczystość odpustowa zwłaszcza na Sumę.

5. Od przyszłej niedzieli Msze święte będą według porządku wakacyjnego czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O tych godzinach na czas wakacji będą Msze święte niedzielne i świąteczne. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza św. o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

6. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

7. W tym tygodniu w piątek zakończenie Roku Szkolnego. Msza święta dla Gimnazjum o godz. 8. 00 a dla Szkoły Podstawowej, zerówek i przedszkola będzie o godz. 9.00. Szczegóły informacji zakończenia roku podaje Dyrekcja Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.

8. Spowiedź przed Odpustem parafialnym i na zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie we środę od godz. 16.00. Prosimy Rodziców aby dopilnowali swoje dzieci by skorzystały ze Spowiedzi na zakończenie Roku Szkolnego. Starszych również prosimy o skorzystanie z tej okazji do Spowiedzi przed Odpustem. W Spowiedzi pomogą kapłani z poza parafii.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. Msza św. w intencji wszystkich pielgrzymów do Częstochowy i Lichenia będzie we środę wieczorem. Uczestników pielgrzymki zapraszamy.

11. Jutro 16 VI po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie całej Rady Duszpasterskiej na plebanii, ostatnie przed wakacjami. Wszystkich należących do Rady prosimy o sumienną obecność.

12. Uczestnictwo w świętej liturgii powinno nas prowadzić do przemiany naszego życia. W przezwyciężaniu wszelkich trudności niech nam pomoże sam Zbawiciel, Jezus Chrystus, a zadatkiem Jego pomocy niech będzie błogosławieństwo w imię Trójcy Przenajświętszej. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.

Informacja o złożonych ofiarach na zakup działki na parking

Ks. Proboszcz i Rada Duszpasterska bardzo serdecznie dziękuje za złożone ofiary na tacę w drugą niedzielę czerwca na inwestycję związaną z zakupem działki na parking.

Suma ofiar złożonych na wszystkich Mszach świętych wyniosła 3 003 złote.

Informujemy, że został złożony wniosek w Urzędzie Miasta o wydanie warunków zabudowy by rozpocząć starania o pozwolenie na budowę parkingu.

Wszelkie informacje czy propozycje związane z tą inwestycją można skonsultować z Ks. Proboszczem, który jest przewodniczącym Rady Duszpasterskiej.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie