UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 18 V 2008 ROK 2008-05-18

W dniu dzisiejszym, w uroczystość Najświętszej Trójcy, w Kościele katolickim rozważamy w sposób szczególny tajemnicę Boga w Trójcy Przenajświętszej Jedynego. Tę tajemnicę Bóg odsłaniał przed ludźmi stopniowo. Dopiero dzięki dojrzałości w wierze człowiek może przyjąć misterium Trójcy Najświętszej. Prośmy Trójjedynego Boga, byśmy jako uczniowie Chrystusa nie tylko wierzyli, ale i wyznawali tę wielką tajemnicę wiary. Prośmy także, aby nie brakło nam nigdy wrażliwości na znak krzyża, który codziennie czynimy na sobie w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. A teraz przeprośmy Boga w Trójcy Jedynego za wszystkie nasze przewinienia, zwłaszcza przeciwko wierze w Niego. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii.


1. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe na które serdecznie zapraszamy. Na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas III przeżyją rocznicę I Komunii św.

2. We wtorek na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 Ks. Biskup Wiesław Lechowicz udzieli błogosławieństwa nowym lektorom z naszego dekanatu Tarnów – Północ. Zapraszamy na tę uroczystość rodziców i rodziny tych chłopców.

3. W tygodniu nabożeństwa majowe będą po wieczornych Mszach Świętych, podobnie w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy aby na te nabożeństwa przychodziły dzieci klas III przeżywające I Rocznicę I Komunii świętej.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwane Bożym Ciałem. Wyjdziemy na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek w Procesji Eucharystycznej. Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej Hostii błogosławi naszej Ojczyźnie, naszej parafii i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym codziennym życiu. Jesteśmy Ludem Bożym, który jest nieustannie w drodze na spotkanie z Bogiem w wieczności.

5. Porządek nabożeństw w Boże Ciało: o godz. 7.00 Prymaria, Uroczysta Msza święta o godz. 9.00 w kościele a po Niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa tegorocznej procesji jak było już zapowiadane wcześniej, będzie przebiegała ulicami Jaracza, Ćwiklinskiej część północna, Węgrzyna i ulicą Krzyską do kościoła. Procesja zakończy się w kościele. Prosimy o włączenie się wszystkich parafian mieszkających w tej części parafii do przygotowania czterech ołtarzy na trasie procesji oraz przystrojenie trasy procesji i domów wzdłuż trasy procesji. Pamiętajmy o porządku przy posesjach na całej trasie, o wykoszeniu traw. Dziękujemy za włożony już trud w przygotowanie tej Uroczystości. Kto nie będzie mógł być na Mszy św. o godz. 9.00 niech włączy się do procesji na trasie a wcześniej czy później uczestniczy we Mszy św. O godz. 12.00 będzie Msza święta. Po południu w Boże Ciało procesja dookoła kościoła będzie po nabożeństwie majowym o godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie Msza św. wieczorna.

6. Bardzo serdecznie prosimy o przychodzenie nie tylko w Boże Ciało ale i przez całą Oktawę Bożego Ciała z małymi dziećmi do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci pierwszokomunijne niech przychodzą w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie i noszenie feretronów, sztandarów. Niosący feretrony by ubrali się jednakowo. Udział Służby Maryjnej a szczególnie Służby Ołtarza: Ministrantów i Lektorów niech będzie sumienny.

7. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała będą rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę Msza święta z procesją będzie o godz. 10.30 i wieczorem po nabożeństwie o godz. 17.30.

8. W piątek też zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację o godz. 20.00.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Antoni Buras l. 79 i + Władysław Bryła l. 64, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00. Rodzinom wyrażamy nasze współczucie chrześcijańskie a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ………………………..

12. Spotkanie Rady Duszpasterskiej będzie we środę. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00. Prosimy o sumienną obecność wszystkich członków Rady.

13. Zgodnie z zrządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza przed kościołem są zbierane ofiary na pomoc dla Birmy w związku z cyklonem Nargis. Bóg zapłać za złożone ofiary.

14. Niech Bóg w Trójcy Jedyny umacnia nas swoim błogosławieństwem abyśmy wiernie świadczyli o Chrystusie, ukrytym w Najświętszym Sakramencie nie tylko w czasie procesji eucharystycznej, ale również w codziennym życiu. Na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie