V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 20 KWIETNIA 2008r. 2008-04-20

Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, by przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, by już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. W te ostatnie kwietniowe dni pamiętajmy w modlitwach o naszych dzieciach przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Niech Duch Święty tak kształtuje ich serca, by przyjaźń naszych pociech z Chrystusem rozwijała się i umacniała, by wyniesiona z domów rodzinnych wiara prowadziła ich bezpiecznie po trudnych drogach współczesności. By godnie przeżyć Eucharystię przeprośmy Boga za nasze grzechy.


1. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nieszpory o godz. 17.30 na które zapraszamy.

2. W tym tygodniu Msze św. o godz. 18.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św.

3. W piątek Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II będzie o godz. 20.00 na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy św. o godz. 7.00.

5. W tym tygodniu, w środę, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę świętego Wojciecha na naszej ziemi. Od tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Ale z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy świętego Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii!

6. W piątek 25 kwietnia przypada święto Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy też modlić się o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem p. organisty Wojciecha Chruściela. Dziękujemy Mu za piękną pracę w parafii, troskę o organy i życzymy Mu dużo łask Bożych, zdrowia i siły do dalszego rozwijania swoich umiejętności gry na odnowionych organach i rozśpiewania naszej parafii. A to wszystko niech się stanie pod czułą opieką Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

8. Coroczna pielgrzymka parafialna do Częstochowy i Lichenia będzie w dniach od 10 do 12 VI 2008 r. Zachęcamy do wyjazdu. Szczegóły będą podane później. Zapisy będą prowadzone w zakrystii u Siostry od I niedzieli maja.

9. Od Boga otrzymaliśmy wiele łask i darów. Teraz czas, abyśmy wydawali owoce naszej więzi z Nim, trwając w świętości i dając jej świadectwo poprzez piękno naszego życia i wzór dla innych. Prosimy, aby nas w tym Bóg błogosławił i strzegł.

Na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie