NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13 STYCZNIA 2008 ROK 2008-01-20

Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, by podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi. Ponieważ nie zawsze jesteśmy wierni zobowiązaniom płynącym z naszego chrztu, trzeba, abyśmy na początku tej Najświętszej Ofiary prosili dobrego Boga o przebaczenie. Składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia.

1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. O godz. 10.30 będzie specjalna Msza święta dziękczynna w intencji wszystkich Ofiarodawców na przebudowę organów z udziałem w niej 15 osobowego Zespołu „Violini” z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Biskup Leon Dubrawski też z Ukrainy. Po Mszy świętej bez kazania około 11.00 wystąpi zapowiadany Zespół „Violini” z Kamieńca Podolskiego ze specjalnym koncertem. Zachęcamy do skorzystania z tego koncertu gdyż jest to niecodzienna okazja wysłuchania pięknie wykonanych kolęd. Nie zawiedźmy artystów, którzy z tak daleka przyjadą koncertować razem ze swoim Biskupem. Serdecznie zapraszamy wszystkich także dzieci i młodzież do udziału we Mszy świętej i pozostanie na tym koncercie a tych, którzy przychodzą na Mszę świętą na godz. 12.00 by wcześniej skorzystali z koncertu.


3. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

4. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św.

5. W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W czasie tego tygodnia modlimy się, aby spełniło się pragnienie Chrystusa, żeby wszyscy Jego wyznawcy stanowili jedną owczarnię.

6. Cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II będzie po

Mszy świętej o godz. 17.00. Przyjdźmy na Nią jak najliczniej by swoją obecnością okazać wdzięczność za to wszystko co dla nas uczynił.

8. Kolędnicy misyjni zebrali w naszej parafii 2 119,54. Dziękujemy za ofiary, które są przeznaczone na projekty w krajach misyjnych. Wczoraj wszyscy Kolędnicy Misyjni mieli specjalne spotkanie w kościele błogosławionej Karoliny.

9. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na cele diecezjalne ponieważ w pierwszą niedzielę było Objawienie Pańskie a składka wtedy jest przeznaczona na misje.

10. „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie” . Niechaj te słowa będą dla nas źródłem nadziei, że Jezus Chrystus, Syn umiłowany Boga Ojca, chce nam błogosławić w czasie czekających nas kolejnych dni naszego życia, abyśmy na mocy przyjętego kiedyś chrztu świętego byli rzeczywiście jego uczniami – pełnymi miłości, wierności i służby. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie