NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY - 30 XII 2007 2008-01-05


Gromadzimy się przy ołtarzu Pańskim w dniu święta Najświętszej Rodziny Nazaretańskiej. Pozostanie ona na zawsze najdoskonalszym wzorem dla każdej rodziny. Pragniemy dziś modlić się w intencji wszystkich rodzin, aby stanowiły zdrowy fundament życia ludzkiego na ziemi. Prośmy dziś w sposób szczególny Najświętszą Rodzinę, by nasze rodziny za jej przykładem żyły i promieniowały miłością, nadzieją i pokojem. Wnikając w nasze sumienia, rozważmy jak wypełniamy nasze obowiązki rodzinne? A za to, że niekiedy je zaniedbywaliśmy, przeprośmy teraz Boga, byśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Eucharystii.
1. Msze św.; 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 17.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory. Po nich wieczorna Msza św. o godz.18.00

2. Jutro po południu zapraszamy na uroczyste nabożeństwo na zakończenie Starego Roku połączone z Mszą Świętą o godz. 17.00. Przyjdźmy jak najliczniej aby podziękować Panu Bogu za miniony rok 2007.

3. We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok. Opiece Matki Najświętszej Bożej Rodzicielce powierzymy naszą przyszłość. Przed Mszą św. zaśpiewamy hymn do Ducha Świętego w celu uproszenia sobie łask, światła i pomocy Ducha Św. w Nowym Roku. Z woli Ojca św. jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie. Modlić się będziemy o zachowaniu pokoju w naszej Ojczyźnie, na całym świecie i o pokój w naszych rodzinach.

Jest to święto nakazane i każdy Katolik powinien uczestniczyć pod grzechem w tym dniu we Mszy świętej by z Bogiem rozpocząć Nowy Rok. Msze św. będą w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00. Składka w Nowy Rok jest przeznaczona na cele diecezjalne.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św.

5. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota stycznia . Msze św. wotywne w piątek rano o godz. 6.30 i wieczorem o 17.00. W pierwszy piątek pamiętajmy o modlitwie w intencji Misji i złożeniu ofiary podczas wieczornej Mszy św.

Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

Cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację będzie po wieczornej Mszy św. Pamiętajmy o niej.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Trzech Króli. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Patronalnym Świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka w tym dniu jest przeznaczona na cele misyjne związane z potrzebami diecezjalnymi i ogólnopolskimi.

Na Mszy św. o godz. 10.30 Kolędnicy Misyjni złożą dary na Misje, które otrzymali chodząc po kolędzie.
Będzie do nabycia zestaw na Trzech Króli podobnie jak w ubiegłych latach. W nim znajduje się kadzidło, węgielek i kreda. Ofiara 2 złote. Będzie je nabywać od środy, najlepiej przed Mszą świętą w Trzech Króli.

7. Zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza w naszej diecezji posługują Szafarze Eucharystii. Cieszymy się, że w naszej parafii jest ich dwóch, którzy mogą zanieść do chorych Pana Jezusa w niedziele i święta. Są nimi p. Zbigniew Martyka i p.Andrzej Wardzała. Mogą oni także rozdawać Komunię Świętą w czasie Mszy św. a jeśli jest potrzeba usłużą chorym zanosząc Pana Jezusa. Trzeba podejść do nich osobiście i zgłosić im chorych, do których pojadą z posługą. Na przyjazd szafarzy Komunii św. należy stół nakryć białym obrusem, ustawić na stole krzyżyk, zapalić świece. Gdy spotkamy szafarzy na ulicy udających się z Panem Jezusem do chorych należy przyklęknąć lub się przeżegnać. Szafarz niosący Pana Jezusa ma na szyi założoną bursę.


8. Wszystkim, którzy pracowali przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła, przygotowali szopkę w kościele i na zewnątrz kościoła, składamy serdeczne podziękowania. Niech Dobry Bóg za każdy czyn dla Niego i parafii wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem. Wszystkim dziękujemy na ręce siostry Zakrystianki Roberty mówiąc Bóg zapłać.


10. Porządek kolędy na ten tydzień:

2 I. – Środa – ul. Krzyska od Wiśniowej w stronę Pawęzowa i powrót, oraz część Wiśniowej od Krzyskiej do państwa Rajskich.

- ul. Nowodąbrowska od 247 do 223 i ul. Majchra

3 I. – Czwartek – ul. Wiśniowa pozostałe domy od Nowodąbrowskiej i ul. Harasymowicza.

- Nowodąbrowska od 221 do 205 i Chełmońskiego


5 I. – Sobota – ul. Krzyska, Kalinowa, Sosnowa, Platanowa

- Nowodąbrowska od 205 do 143.


11. Informujemy, że jutro kończy swoją pracę dotychczasowy grabarz p. Stanisław Mróz. Dziękujemy Mu za wieloletnią posługę zmarłym. Od Nowego Roku tymczasowo obowiązki grabarza w naszej parafii będzie pełnił p. Stanisław Kabat.

12. Nowo narodzony Jezus przyszedł na świat, aby każdej rodzinie, każdemu z nas przynieść w darze miłość, radość i pokój. Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do tego, abyśmy umieli pomnażać dary, zwłaszcza w kręgu naszych rodzin.
Wszystkim na cały tydzień i na cały Nowy Rok życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie