XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 SIERPNIA 2007 ROK 2007-08-18


Usłyszymy dziś słowa Jezusa Chrystusa: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął”. Ogień miłości, który zapłonął na krzyżu i który ma oczyścić zło świata oraz zapalić serca nowym życiem, potrzebuje w Kościele ludzi, którzy będą go nieustannie rozniecali. Do tej szlachetnej misji Chrystus powołuje różne osoby i przydziela im odpowiednie zadania. Wśród powołanych do rozniecania Bożego ognia w świecie pełnym chłodu i różnych niedostatków są także świeckie osoby samotne, obdarzone Bożą energią, ciepłem i darem miłości. Niech spotkanie z Chrystusem eucharystycznym pomoże nam wszystkim, także idącym przez życie w pojedynkę, odkryć swoje właściwe miejsce i powołanie w Kościele. A za wszelkie zaniedbania przeprośmy Boga.Przypominamy, ze dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Po południu zapraszamy na niedzielne Nieszpory, które będą o godz. 17.30.

2. Codziennie zapraszamy na wieczorną Mszę świętą, podczas której będziemy się łączyć w modlitwie z pielgrzymami XXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

3. Pamiętajmy, że w piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłe wyniesienie Go na ołtarze. Niech nasza liczna obecność będzie wyrazem wdzięczności za Jego posługę i przypomnieniem o Jego codziennej Drodze Krzyżowej.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy o tym pamiętać.

5. Również w przyszłą niedzielę Odpust w Starych Żukowicach. Uroczysta suma o godz. 11.00. Dzisiaj Odpust w Pawęzowie i przejęcie parafii przez Ks. Tadeusza Wszołka jako proboszcza.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

7. Decyzją Przełożonych Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich kończą pracę w naszej parafii: Siostra Ewa katechetka, która przechodzi do pracy w Tuchowie i Siostra Marta zakrystianka idzie do Łukowej. Wyrażamy Im naszą wdzięczność za pracę w naszej parafii i podziękowanie wyrażone w modlitwie. Niech Chrystus swoją łaską błogosławi każdy dzień przeżyty z Nim i dla Niego a Matka Najświętsza Nieustającej Pomocy niech zawsze ma Ich w swej matczynej opiece w dalszym życiu zakonnym. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej informuje, że kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w szkole Podstawowej nr 14 w Tarnowie, dnia 23 sierpnia tj. we czwartek od godz.15.00 do 18.00.

9. Niech Pan błogosławi nam wszystkim w owocnym i radosnym podejmowaniu zadań wynikających z naszego powołania. A my, zapaleni ogniem Bożej miłości – darem tej Eucharystii – rozniecajmy go, aby zapłonął w naszych środowiskach i na całym świecie. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.


<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie