XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 lipca 2007 2007-07-15

Wszyscy jesteśmy powołani do spełniania dobrych uczynków i praktykowania na co dzień miłości miłosiernej. Jako chrześcijanie nie możemy zapomnieć, że dążąc do własnego zbawienia, jesteśmy odpowiedzialni także za innych. Najważniejsze przykazanie dotyczy przecież Boga i bliźnich. Pierwszy krok został już wykonany. Jezus wziął odpowiedzialność za nas, by nauczyć nas odpowiedzialności wzajemnej za siebie. Niech świadectwo Jezusa umacnia nas w trudzie praktykowania miłości miłosiernej.


Przypominamy, że dzisiaj składamy ofiary na tacę by wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dziękujemy za życzliwe ofiary na ten cel.


1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po nich wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. Trwa Tygodniowy Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku. Jutro główny dzień Odpustu z pontyfikalną sumą o godz. 18.30. Szczegóły Odpustu na afiszu. Zachęcamy do udziału.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

4. Przypominamy o zaproszeniu Ks. Biskupa Ordynariusza do Lipnicy Murowanej, który zachęca do diecezjalnego dziękczynienia za dar nowego Świętego Szymona w środę 18 lipca w Lipnicy Murowej. O godzinie 17.00 od kościoła świętego Szymona wyruszy procesja z jego relikwiami do ołtarza przy parafialnej świątyni, a po niej będzie celebrowana uroczysta Eucharystia. Szczegóły dziękczynienia za dar kanonizacji podane są na afiszu. Skorzystajmy z zaproszenia.

5. W piątek o godz. 20.00 cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację. Po niej zakończenie w kościele i ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Bierzmy z radością udział w niej by choć w ten sposób spłacić dług wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy o sumienną obecność wszystkich Ojców należących do Róż.

7. Również w przyszłą niedzielę będzie poświęcenie pojazdów po Mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich posiadaczy pojazdów do skorzystania z poświęcenia i błogosławieństwa swoich pojazdów. Tak wiele niebezpieczeństwa jest na drogach, tyle wypadków i to nieraz śmiertelnych. Dlatego wszystkim kierowcom potrzeba błogosławieństwa Bożego w sprawnym kierowaniu pojazdem i uniknięciu nieszczęścia na drogach. Tego bezpieczeństwa potrzeba też podróżującym. Skorzystajmy więc z możliwości uproszenia Bożej łaski w podróży.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Antonina Jarmuła l. 86. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

10. Idźmy z Chrystusem w sercu i Jego błogosławieństwem. Dobrze czyńmy wszystkim, którzy są dla nas dobrzy i źli, błogosławmy przyjaciołom i nieprzyjaciołom, a nagrodą będzie sam Chrystus i radość w sercu, która jest owocem miłości. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie