XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 LIPCA 2007 ROK 2007-07-08

Dzisiejsza Ewangelia poświęcona jest opisowi rozesłania przez Jezusa Jego uczniów na pierwsze prace apostolskie. Cały Kościół jest powołany do kontynuowania dzieła Jezusa. Jest to misja uniwersalna, skierowana do wszystkich. Jej wypełnienie powierzone jest także osobom świeckim, którzy są pełnoprawnymi członkami Kościoła, obdarzonymi specyficznym powołaniem, którego szczególnym celem jest szukanie „królestwa Bożego zajmując się sprawami świeckimi i kierując nimi po myśli Bożej”.


Uczestnicząc w Eucharystii, dziękujmy za dar sakramentu chrztu świętego, który włączył nas do ludu Bożego, i zastanówmy się, jak wygląda realizacja naszego powołania jako do świeckich w codziennym wykonywaniu zwykłych codziennych obowiązków. Za to, że nie zawsze właściwie wypełnialiśmy nasze powołanie, przeprośmy teraz Boga. Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W środę zapraszamy jak zwykle na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

3. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja według wyznaczonego porządku, który wisi w gablocie ogłoszeń potrwa do godz. 17.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem.

4. W piątek O godz. 20.00 zapraszamy na cotygodniową Drogę Krzyżową w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację. Prosimy o obecność młodzieży i dzieci. Zwracamy się z prośbą do Rodziców aby wspólnie z dziećmi także brali w niej udział.

5. Karmel tarnowski przy ul. Krzyskiej 19 serdecznie zaprasza na Nowennę od 7 do 16 lipca przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel (Szkaplerznej) Nabożeństwa z kazaniem o godz. 18.00 prowadzi Ojciec Karmelita Bosy. Odpust 16 lipca. Szczegóły na afiszu.

6. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W imieniu Ks. Biskupa Ordynariusza i Ks. Rektora prosimy o życzliwe ofiary na ten cel. Prosimy o tym pamiętać w przyszłą niedzielę.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Ludwika Dynowska l. 74, i + Eugeniusz Sulowski l. 82, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00 na naszym cmentarzu parafialnym. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

9. „Przypatrzmy się powołaniu naszemu” to hasło XXIV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która wyruszy 17 sierpnia z Tarnowa do Częstochowy. Wdzięczni Bogu za dar pielgrzymowania na Jasną Górę będziemy dziękować za ludzi, którzy tworzyli ruch pielgrzymkowy naszej diecezji i wspierali go oraz wspominać najważniejsze wydarzenia w Ojczyźnie i świecie, aby lepiej i głębiej przypatrzeć się swojemu powołaniu Chętnych do udziału w pielgrzymce zapisujemy w parafii do końca lipca, potem będzie się można zapisać tylko u księdza przewodnika. Koszty pielgrzymki wynoszą 80 złotych, druga i następna osoba z domu płaci 55 złotych. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych www.ppt.lap.pl lub u ks. przewodnika. Informacje o pielgrzymce są także w gablocie ogłoszeń.

10. Misja uczniów – jak słyszeliśmy dziś w Ewangelii – zakończyła się powodzeniem. Wrócili radośni i zdumieni. Dlatego mówili: „Panie, przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy nam się poddają”. Niech słowa: „Idźcie w pokoju Chrystusa”, które usłyszymy po błogosławieństwie, będą dla nas, jak kiedyś dla uczniów Chrystusa, motywacją do właściwego realizowania naszego powołania. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie