IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 STYCZNIA 2007 ROK 2007-01-27

Gromadzimy się na Eucharystii, która jest centrum życia Kościoła założonego przez Jezusa Chrystusa. Pragniemy wsłuchiwać się w głos Kościoła, który jest głosem samego Chrystusa i być mu posłusznym posłuszeństwem wiary prowadzącej do zbawienia. Niech Jezus przychodzący do nas w swym słowie i Komunii Świętej umocni naszą wiarę i pozwoli wcielać ją w nasze codzienne życie.

1. Po południu o godz. 17.30 będą Nieszpory na które serdecznie zapraszamy. Po nich wieczorna Msza Święta.

2. Jutro rozpocznie się Triduum dla Matek i Ojców przed Uroczystością Ofiarowania Pańskiego. Zapraszamy więc wszystkie Matki, Niewiasty i Ojców na te nabożeństwa, które będą wieczorem na Mszy św. o godz. 17.00 w poniedziałek, wtorek i w środę. Rozważania poprowadzi Ks. Infułat Władysława Kostrzewa. Prosimy aby tak pokierować swoim czasem by w miarę możliwości brać udział w tym nabożeństwie każdego dnia. Będą specjalne tematy rozważań w czasie Mszy Świętej. Spowiedź będzie we środę od godz. 16.00.

3. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Święto to ukazuje nam Chrystusa – Światłość Świata. Przyniesiona przez nas świeca ma nam przypomnieć, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia. W tej wędrówce przez życie chce nas prowadzić Matka Najświętsza. Uroczyste poświęcenie gromnic będzie podczas Mszy świętej o godz. 9.00, która będzie odprawiona w intencji wszystkich matek z naszej parafii. A Msze święte w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00. Pamiętajmy w tym dniu o uczestnictwie we Mszy świętej. Według praktyki Kościoła w Polsce w tym dniu będą zbierane ofiary na rzecz klasztorów klauzurowych.
W tym też dniu pamiętajmy o ósmej rocznicy śmierci Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika, który tak wiele uczynił dla naszej parafii. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji

4. W piątek nie zapomnijmy o cotygodniowej Drodze Krzyżowej o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II by w ten sposób okazać wdzięczność za jego posługę na Stolicy Piotrowej i prosić o rychłe wyniesienie Go na ołtarze.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca lutego i I sobota. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

6. W sobotę 3 lutego wspominamy świętego Błażeja, biskupa i męczennika z przełomu III i IV wieku, czczonego w Kościele jako patrona od chorób gardła. Zapraszamy na wieczorne nabożeństwo.

7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się 40 – godzinne nabożeństwo. Adoracja będzie po każdej Mszy św. z racji I niedzieli miesiąca i po południu. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. Gdyby były jeszcze domy w których nie było mieszkańców gdy chodził Ksiądz po kolędzie w danym rejonie, prosimy o indywidualny kontakt z Księdzem, który chodził po kolędzie po danym rejonie.

10. W związku ze świętem Matki Bożej Gromnicznej będą rozprowadzane gromnice w cenie 5 zł za sztukę. Zachęcamy do ich nabycia. W każdym domu powinna być świeca gromnica.

11. Młodzież klas III Gimnazjum zapraszamy wraz z Rodzicami na comiesięczne spotkanie modlitewne przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w czwartek na godz. 17.00. Prosimy potraktować to spotkanie bardzo sumiennie.

12. Wierność nauce Ewangelii nie zawsze jest łatwa i prosta. Bóg jednak nie zostawi nas samych pośród doświadczeń życia. Teraz pragnie nas umocnić swoim błogosławieństwem. Przyjmijmy ten dar z wiarą i nadzieją. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże