III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 STYCZNIA 2007 ROK Niedziela w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan 2007-01-20

Ilekroć razy rozlega się dźwięk kościelnych dzwonów, przypomina nam o możliwości spotkania się z naszym Bogiem, który powołał nas do życia i cierpliwie czeka na każdego z nas. W szczególny sposób jesteśmy zaproszeni w każdą niedzielę na spotkanie z Bogiem podczas Mszy Świętej. Właśnie przyszliśmy na to szczególne spotkanie, podczas którego słuchać będziemy słowa Bożego, a Pan sam da nam swoje Ciało do spożycia. Warto uświadomić sobie na początku Najświętszej Eucharystii, jak wielkie dary otrzymujemy podczas tego niedzielnego spotkania. Zechciejmy zatem dobrze wykorzystać ten dany, ale i zadany nam czas. Przeżywając Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, pamiętajmy o tym, aby nie tylko modlitwą, lecz i czynem na miarę swoich możliwości, włączać się w realizację Chrystusowego życzenia: „Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno”.
1. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po południu zapraszamy na Nieszpory, które

będą o godz. 17.30. Po nich będzie wieczorna Msza Św.2. Zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza Wiktora Skworca od roku 2002 została wprowadzona w parafiach naszej diecezji praktyka jednodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Oznacza to, iż raz w roku, w wyznaczony dzień, określona wspólnota parafialna adoruje w swojej parafialnej świątyni Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dla naszej parafii ten dzień został wyznaczony w każdym roku na 22 stycznia. Niech dla nas będzie to szczególny dzień: modlitwy i kontemplacji, dziękczynienia i uwielbienia, przeproszenia i błagania.
Przyjdźmy na adorację jak najliczniej znajdując czas dla Chrystusa obecnego w Eucharystii i na osobistą modlitwę. Adoracja będzie po Mszy Świętej o godz. 8.00 wg wyznaczonego porządku, który jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.
Zakończenie Adoracji będzie przed wieczorną Mszą świętą o godz. 17.00.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. wieczornej.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętają o cotygodniowej Drodze Krzyżowej w intencji Jana Pawła II i w ten sposób dziękują Bogu za wielki dar naszego rodaka papieża prosząc o rychłe wyniesienie Go na ołtarze. Kolejny raz przypominamy o Drodze Krzyżowej w każdy piątek o godz. 20.00 i na nią serdecznie zapraszamy. Prosimy kolejne rodziny o prowadzenie rozważań.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Po Mszy św. o godz. 9.00 dla młodzieży a po Mszy św. o godz. 10.30 dla dzieci. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 będą Jasełka.


6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, szczególnie błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.


7. Porządek kolędy

PON 22 I - godz. 15.00 - ul. Bogusławskiego - rozpoczęcie od ul. Schillera

WT 23 I - godz. 15.00 - ul. Solskiego - rozpoczęcie od ul. Schillera

SRD 24 I - godz. 15.00 - ul. Jaracza - rozpoczęcie od ul. Krzyskiej

CZW 25 I - godz. 15.00 - ul. Zelwerowicza.

PT 26 I - godz. 15. - ul. Modrzejewskiej. Rozpoczęcie od ul. Krzyskiej

SOB 27 I - godz. 9.00 - ul. Osterwy
8. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Jakże wiele zawdzięczamy im w naszym życiu. Te dni są więc doskonałą okazją, abyśmy im za wszystko odwdzięczyli się szczególnie pamięcią w modlitwie. Pamiętajmy nie tylko o tych, którzy są jeszcze z nami, ale także o tych, którzy już odeszli do wieczności.

9. W sobotę o godz. 17.00 będzie Msza św. o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku dla Klubu Sportowego „Iskra” dla Sportowców, Działaczy, Sponsorów, Kibicow i Sympatyków. Serdecznie zapraszamy.

10. Bóg, który nas zgromadził wokół ołtarza Jezusa Chrystusa na sprawowanie Jego zbawczej ofiary, posyła nas teraz, abyśmy w codziennym życiu stawali się twórcami i świadkami jedności w wierze, nadziei i miłości. Na wprowadzanie tego dzieła w nasze powszednie życie przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2007

Niedziela w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy
o Jedność Chrześcijan

Modlitwa wiernychDo Boga w Trójcy Świętej Jedynego zanieśmy nasze błagania i prośby:1. Za wspólnotę Kościoła, aby czerpiąc ze skarbca Pisma Świętego, realizowała, na co dzień Boże przykazania i nakazy.2. Za Ojca Świętego Benedykta XVI, aby wspierany łaską Ducha Świętego, prowadził ku zjednoczeniu wszystkich chrześcijan.3. Za biskupów i kapłanów, aby pochylając się nad Biblią, przybliżali jej znaczenie każdemu człowiekowi.4. Za wszystkich chrześcijan, aby szukali dróg do odnalezienia jedynej Prawdy i autentycznego zjednoczenia.5. Za wszystkich zmarłych, aby dostąpili łaski oglądania Boga twarzą w twarz.6. Za naszą wspólnotę tutaj zgromadzoną, abyśmy podjęli wysiłek czytania i rozważania słowa Bożego oraz kierowania się nim w naszym życiu.Boże, nasz Ojcze, łącząc się wokół Twojego ołtarza, prosimy Cię, abyś, jeśli taka jest Twoja wola, wysłuchał naszych próśb, które przedstawiamy. Prosimy o to przez Chrystusa, Pana naszego.
<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie