Akt zawierzenia kierowców Jasnogórskiej Matce 2013-07-28

i modlitwa kierowcy

Akt zawierzenia kierowców Jasnogórskiej Matce

Zawierzamy Ci Matko Jasnogórska wszystkich kierowców, aby na trasach swojego pielgrzymowania. Spraw, aby zawsze chronili i pomagali. Wynagradzamy modlitwą za tych kierowców, którzy spowodowali cierpienia i śmierć. Zawierzamy Ci Matko tych, którzy służą pomocą i uczą przezorności na naszych drogach: lekarzy, pielęgniarki, policjantów, strażaków i drogowców. Zawierzamy Ci Maryjo, wszystkich misjonarzy i ich podróże po drogach i bezdrożach świata. Prowadź ich, Maryjo, bezpiecznie po misyjnych ścieżkach, oddalaj od nich niebezpieczeństwa. Przyjmij Matko, nasze zawierzenie i modlitwę, naucz nas swojego widzenia Boga i wszystkich spraw, abyśmy byli świadkami Ewangelii Jezusa, naszego Zbawiciela. Pani Jasnogórska, wspomagaj nas na naszych drogach! Bądź nam zawsze Opiekunką i Orędowniczką!

Modlitwa Kierowcy

O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną kalectwa czy śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj o Panie wszystkich, którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpiecznej prędkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.